Etiketa: is_tag

Momenti i Polonisë/ Tusk, si lider pro-BE Tusk kthehet në pushtet
Transmetimi i drejtpërdrejtë i përditshëm nga parlamenti i Polonisë, Sejm, është bërë një hit në internet, duke tërhequr qindra mijëra shikues për çdo seancë. Disa arrijnë një milion. Së shpejt...
Presidenti Duda: Polonia mbështet anëtarësimin e Shqipërisë në BE.
Presidenti i Republikës së Polonisë, Andrzej Duda këtë të enjte ndodhet në vendin tonë ku po zhvillon një vizitë zyrtare. Duda është presidenti i parë polak pas 20 vitesh që viziton vendin tonë...
Presidenti i Polonisë, Duda, në Shqipëri. Pritet me ceremoni zyrtare nga Begaj
Presidenti i Polonisë, Andrzej Duda ndodhet sot për një vizitë zyrtare në Shqipëri. Ai u prit në një ceremoni zyrtare nga Presidenti i Republikës, Bajram Begaj. “I nderuar të mirëpres mikun tim...
Biden: Raketat në Poloni nuk ka gjasa të jenë lëshuar nga Rusia
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ka thënë se trajektorja e raketës sugjeron se ajo nuk është lëshuar nga forcat ruse që bëjnë luftë në Ukrainë, por do të presë rezultatet...
Kështu duket sot vendi ku ra raketa që vrau dy persona në Poloni
Dje pasdite një raketë që sipas raportimeve thuhet të jetë ruse, ra në territorin polak, duke lënë të vdekur dy persona. Udhëheqësit botërorë thonë se hetimet janë duke vazhduar për të përcaktuar...
Sulmi me raketa erdhi nga Ukraina, por ishte i paqëllimshëm!, thotë presidenti i Polonisë.
Një fatkeqësi më tepër sesa sulm i qëllimshëm; kështu e përshkroi presidenti polak Andrzej Duda shpërthimin e së martës në Poloni që i kushtoi jetën dy personave. Duda pohoi se dy pjesët e një ...
Raketat që ranë mbi Poloni/ Nuk ka nevojë të zbatohet neni 4 i NATO-s, thotë kryeministri polak
 Kryeministri polak Mateusz Morawiecki ka thënë se nuk ka nevojë të zbatohet neni 4 i traktatit NATO-s. Kjo deklaratë e tij erdhi pasi presidenti polak, Andrzej Duda tha se skenari më i...
Detajet/ Ngjarja ndodhi në Shqipëri, jep dorëheqjen shefi i Shërbimit Sekret Polak
Ndarja nga jeta në Tiranë më 20 qershor e tregtarit polak të armëve Andrzje Izdebski vijon të turbullojë Poloninë. Top Channel  duke iu referuar gazetës Fakt, raporton se për këtë ngjarje ka dh...
Polonia bën thirrje për sanksione ndaj energjisë ruse
Nga: Xhesika Parker Ministri i klimës i Polonisë ka bërë thirrje për "sanksione të menjëhershme" ndaj naftës dhe gazit rus. Anna Moskwa po fliste teksa mbërriti për një takim urgjent të mini...
9 fjalët e pashkruara të Bidenit dhe fati në buzë të greminës i luftës në Ukrainë?
Nga: Stephen Collinson Vetëm nëntë fjalë të pashkruara vënë sërish në buzë të greminës një botë tashmë të shqetësuar.  Biden tha per Putinin se 'Per hir te zotit, ky njeri nuk mund te qendroje ...