Etiketa: is_tag

Moti sjell një vjeshtë të vogël në qershor. Por i nxehti afrikan pret te dera.
Pas temperaturave shumë të larta, vendi ynë është përfshirë nga reshje të shiut. Meteorologia Lajda Porja, tha për ABC News, se edhe dita e nesërme do të jetë e përshirë nga vranësirat dhe reshjet...
Surprizat e motit në mesjavë, të martën nis rritja e temperaturave.
Vranësirat do të jenë prezente në territorin shqiptar, ku herë pas herë do të ketë edhe reshje në sasi të pakta. Meteorologia Lajda Porja thekson se nga e marta, pritet përmirësim i kushteve të mo...
I ftohti polar godet Shqipërinë, por janari do të jetë më i ngrohti, me temperatura jo tipike: Metereologe.
Gjithë vendi është përfshirë nga temperatura të ulëta, si pasojë e një mase polare që ka mbërthyer të gjithë gadishullin e Ballkanit. Në zonat malore, temperaturat kanë zbritur disa gradë nën zero...
Moti sot me temperatura deri në 26 gradë, por po vjen nëntori më i freskkët.
Meteorologia, Lajda Porja njofton se dita e sotme ka nisur me kushte të qëndrueshme atmosferike, dhe parashikohet që temperaturat të jenë 25-26 gradë celsius. Por duke filluar nga dita e martë ...
Javë verore në mes të tetorit/ ‘Dy ditët më të nxehta të javës janë…”, thotë Porja
Kjo javë ka nisur me mot të kthjellët, i cili sipas meteorologes, Lajda Porja do të zgjasë deri në fundjavë. Meteorologia shtoi se ditën e mërkurë pritet reshje shiu në formë rrebeshi vetëm në ...
Temperaturat përgjatë javës, deri në 32 gradë; por priten edhe surpriza: Lajda Porja.
Moti në Shqipëri përgjatë javës parashikohet i ngrohtë, me përjashtim të zonave veriore, të cilat nga dita e enjte do të përfshihen nga rrebeshe shiu. Meteorologia Lajda Porja thotë se temperat...
Moti: A do të ketë reshje në fundjavë?
Meterologia Lajla Porja ka zbuluar se kjo fundjavë do të jetë me vranësira, më të dukshme në zonat malore. Megjithatë, temperaturat maksimale do të shënojnë 34-35 gradë celcius, tipike vere dhe...
Temperaturat e ajrit do të vijnë në ulje deri në fundjavë, do të ketë surpriza
Vendi ynë gjatë dy ditëve të fundit është përfshirë nga një valë e të nxehtit ku temperaturat shkojnë deri në 37 gradë Celsius. Meterologia Lajda Porja shprehet se e enjtja ka qenë dhe dita më ...
Temperaturat po vijnë në ulje kësaj jave, mot i ftohtë por pa reshje: Lajda Porja tregon si do të jetë java.
Meteorologia Lajda Porja është shprehur se kjo javë do jetë me temperatura më të ftohta, por me diell kryesisht në pjesën më të madhe të territorit të vendit. Porja tha se  fundjava do të jetë ako...
Sot, mot i nxehtë, por në mbrëmje priten rrebeshe shiu.
Moti sot do të mbizotërohet nga moti i kthjellët dhe i nxehtë. Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 36°C. Era do të f...