Etiketa: is_tag

Qeveria Rama dhe Investitori Alabbar nënshkrujnë kontratën për projektin “Durrës Yachts and Marina”
Autoritetet shqiptare kanë nënshkruar të hënën e 30 janarit kontratën me kompaninë “Eagle Hills Real Estate Development” për projektin “Durres Yachts and Marina” Investitori i Emirateve të Bash...
Për festa zbarkuan 30 mijë emigrantë nga Porti i Durrësit! Nis largimi, fluks në pikat kufitare në vend
Porti i Durrësit ka shërbyer si një ndër pikat kufitare hyrëse më të rëndësishme në rrugë detare, duke regjistruar në 10 ditët e fundit të vitit që sapo lamë pas, plot 30.000 qytetarë që kanë hyrë...
Rama: Kompania që do të marrë përsipër ndërtimin e portit Porto Romanos duhet të jetë nga një vend pro NATO-s
Kompania që do të marrë përsipër ndërtimet në portin e Porto Romanos, duhet të jetë një kompani e cila duhet të vijë nga një vend mik i NATO-s. Kështu tha kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij...
Asnjë linjë treni nuk ka vende
Frrok Çupi Sot në mëngjes kisha një telefonatë me mikun tim që është nisur për në Francë para pak ditësh, për një trajnim mbi sigurinë publike. E dija se ishte në Paris. -Ngelëm këtu- më tha...
Kush është miliarderi kanadez që përzuri Berisha, i cili donte të ndërtonte marinën e Durrësit
Nga: Ylli Pata Edi Rama ka deklaruar sot në Parlament se në vitin 2006, ka ardhur në Shqipëri miliarderi famëmadh kanadez Peter Munk, me idenë e ndërtimit të një marine në Durrës, pikërisht aty...
Hapet rruga për fillimin e investimit në Portin Turistik të Durrësit! Rama: Mbyllëm negociatat!Alabbar: Do të ndërtojmë një mrekulli
Pas thuajse tre vjet rrugëtimi me shumë hapa, duke kaluar përmes diskutimesh, studimesh, analizash, debatesh, bisedimesh teknike e negociatash jo të lehta, nënshkruhet sot Memorandumi i Bashkëpuni...
Në Port mungojnë 49 arka me banane; dyshimi se është fshehur kokaina. Në pranga 20 persona.
Hetimet për të zbardhur fatin e arkave, që u morën nga kontenieri me banane brenda zonës doganore të portit të Durrësit, po vazhdojnë me intensitet. Ngarkesa me banane brenda kontenierit që rezu...
Emaar Group vijon punën për Portin e Durrësit
Nga Ana Gjoka/ AP  “Mohamed Alabbar, pronar i Emaar Group vazhdon angazhimin për projektin e portit të Durrësit”. Kështu është konfirmuar nga Ministria e Infrastrukturës ...
Ja kur nis puna për Durrësin e ri/ Ndryshim madhështor, Rama bën një takim me…
Kompania EMAAR me në krye presidentin, Muhamed Alabar mbërriti sot në Durrës dhe prezantoi planin për portin turistik të qytetit bregdetar. Një investim që do të nisë gjatë mandatit të 3-të të ...
Mbledhja e dy qeverive/ Rama: Durrësi, port i përbashkët mes Shqipërisë e Kosovës dhe projekte të tjera.
Po zhvillohet mbledhja e përbashkët e Shqipërisë dhe Kosovës në Tiranë. Tashmë gjithçka është gati, kryeministri Hoti ka mbërritur në Tiranë ku u zhvillua ceremonia e pritjes në Pal...