Etiketa: is_tag

Shkuan për të peshkuar në Porto Romano, mbytet 40-vjeçari , RENEA nis kërkimet
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e së dielës, teksa një 40-vjeçar ka rrëshqitur nga varka dhe ka rënë në det në Porto Romano, teksa ishte me të vëllanë dhe një tjetër person për peshkim. ...
Prezantohet Projekti i Portit Tregtar të Durrësit në Porto Romano/ “Do t’i japë këtij rajoni një kapacitet krejt tjetër për të përpunuar volum krejt tjetër tregtar”, tha Rama.
Projekti i Portit të ri Tregtar të Durrësit po prezantohet ditën e sotme në Pallatin e Brigadave. Investimi për portin e ri tregtar, sipas qeverisë pritet të jetë rreth 390 milionë euro, ndërsa...