Etiketa: is_tag

Ligjvënësi Republikan i Connecticut-it del fitues pasi gara ishte quajtur e fituar për Demokratët
  Dr. SUSAN BERRY Republikani i Dhomës së GOP në Connecticut,Craig Fishbein u shpall humbës në garën për vendin e tij derisa një nëpunës i qytetit gjeti një "gabim" që kishte bërë që ga...
39 Republikanë të Dhomës i kërkojnë Bill Barr të sigurojë integritetin e procesit të votimit dhe numërimit
Më shumë se tre duzinë republikanë të Dhomës së Përfaqësuesve, përfshirë Kryetarin e Grupit të Lirisë së Shtëpisë Andy Biggs (R-AZ), i shkruan një letër të Premten Prokurorit të Përgjithshëm Willi...
Trump iu thotë Republiknëve ‘të mos harxhojnë kohën e tyre’ me emigracionin
UASHINGTON (AP) - Presidenti Donald Trump u tha të premten republikanëve te tij në Kongres që 'të mos harxhojne kohën e tyre' në legjislacionin mbi emigracionin deri në nëntor, duke shuar luftën b...
Sarah Palin: ‘Ne votuam për ta vënë Amerikën të parën, jo elitën politike që injoroi Shtetet e Bashkuara për dekada”.
Ish guvernatore e Alaskës, Sarah Palin tha të Enjten në mbrëmje në një miting fushate për kandidatin Roy Moore  për në Senatin Repubikan të presidencës në Alabama se moçali nuk është “të rrëmbesh ...
Qëllohet me armë dhe plagoset Republikani Steve Scalise në Virginia
Një nga Republikanët e njohur ishte mes pesë personave  që u qëlluan me armë dhe u plagosen nga një njeri i armatosur gjatë stërvitjes në basketboll në Virginia. Dhoma e Përfaqësuesve tha se St...
LAJM I FUNDIT: Mike Pence i kërkon Senatit Republikan: “ Shtrëngohuni” për agjendën Trump!/ Para 1 ore.
(FOTO: Mike Pence duke shkuar për në Capitol Hill)/    Sot ishte dita kur presidenti Trump ka pasur disa takime me personalitete potencialë Republikan për formimin e ekipit të ri për në Shtëpin...
Republikanët, letër ku kërkojnë të ndërpriten fondet për Tramp
  Mbi 70 Republikan kanë firmosur një letër drejtuar Komitetit Kombëtar të Partisë ku i kërkojnë “të ndalohet çdo ndihmë në fushatën e Donald Trump”. Ata shkruajnë se zoti   Trump është "pë...