Etiketa: rinas

Problemet me sistemin TIMS, Aeroporti i Rinasit bën operacione pa pengesa.
Aeroporti Ndërkombetar i Tiranës ka njoftuar të gjithë pasagjerët se pavarësisht problemeve momentale me sistemin TIMS, operimet vazhdojne pa vonesa në aeroport. TIA iu ka bërë thirrje të gjith...
Luiza Gega, Kampione e Europës, Luiza Gega, mbërrin në atdhe, pritet me ceremoni shtetërore në Rinas
Kampionia shqiptare e Europës në garën me pengesa 3000 metra, Luiza Gega ka mbërritur në Rinas, ku është pritur me një ceremoni të organizuar në nder të saj. Në fjalën e saj, atletja tha se ka bër...
4 ditë protestë dorëzohet ARRSH, Rruga e Rinasit kthehet në gjendjen e mëparshme!
ARSEN RUSTAJ/ Rruga e Rinasit do të hapet me dy kalime. Pas protestës së banorëve dhe raportimit live për të katërtën ditë radhazi të Report Tv, që sot vërtetoi edhe se nuk ka asnjë rrugë alter...
SPAK: Konfiskohet hoteli ‘Ador’ në Rinas në pronësi të Admir Hoxhës! 5 mln euro u përfituan nga laboratori i drogës në Has. i kalon shtetit
Hoteli 'Ador' në pronësi të Admir Hoxhës, i ka kaluar shtetit. Struktura e Posaçme Antikorrupsion njofton se kjo pronë me vlerë 5 milion euro, që ndodhet në Rinas, është konfiskuar. "Kjo pronë ...
Mbërritën në Shqipëri 121 afganët e parë, reagime nga Rama, Xhaçka dhe ambasadorja Yuri Kim
Kanë mbërritur në Rinas 121 afganët e parë. Top Channel ka mësuar se pak përpara se ata të dilnin nga avioni dhe të shkelnin në tokën shqiptare ka ngjitur shkallët ambasadorja Yuri Kim. 121 a...
Kanë mbërritur pas mesnate në Rinas afganët e parë, i pret Xhaçka dhe Yuri Kim
Shtetasit e parë afganë që do të vinin në Shqipëri, kanë mbërritur në Aeroportin e Rinasit pas mesnate. Janë 121 fëmijë, gra dhe burra të cilat u larguan nga regjimi që është vendosur tashmë në Af...
Shqipëria në pritje për emigrantët afganë, aeroporti i Rinasit ndalesa e parë, me sytë nga qielli.
Aeroporti i Rinasit do të jetë ndalesa e parë e emigrantëve afganë pasi të prekin tokën shqiptare. Atyre do tu jepet ndihma e parë shëndetësore, asistencë psikologjike/sociale dhe shërbimi bazi...
Në Rinas ngrihen çadrat e ushtrisë për afganët e sapo mbërritur në Shqipëri
Për afganët që do të mbërrijnë sot në vendin tonë, janë ngritur në Rinas çadrat për strehimin e tyre. Ata do të qëndrojnë fillimisht në këto çadra dhe më pas do të zhvendosen në Qytetin Studenti d...
”Paraqituni 3 orë para fluturimit”/ TIA jep njoftimin e rëndësishëm për pasagjerët
Aeroporti Nene Tereza i Rinasit, ka bërë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë udhëtarët që kanë planifikuar të përdorin linjat ajrore, për të shkuar në destinacionet e dëshiruara prej tyre.  ...
Kryeministri Rama: ‘Edhe 208 mijë vaksina të tjera mbërrijnë në Rinas!’
Kryeministri Edi Rama ka lajmëruar se pas pak në aeroportin e Rinasit do të zbresin edhe 208 mijë vaksina të tjera. “208 MIJË VAKSINA TË TJERA ZBRESIN PAS PAK ORËSH NË RINAS”, shkruan Rama në f...
Faqja 1 prej 612345...E fundit »