Etiketa: ristani

Pse dërgohet Basha i pandehur në Gjykatë? Loja e ‘KÇK’ për ta shpëtuaar nga SPAK
Koment/ -Edhe 2 zyrtarë të tjerë të PD nën hetim për çështjen e lobimit. Por Ristani deklaroi se nuk ka firmosur kurrë- Prokuroria e Tiranës ka mbyllur hetimet për kreun e Partisë Demokratik...
Thirrja ‘grusht bashkuar rreth verbërisë’ e çon opozitën më në humnerë/ Arben Ristani.
Fakt shumë të rëndë e konsideron Arben Ristani, ish-Sekretar i Përgjithshëm i PD-së, lënien pa përfaqësi të popullit opozitar në pushtetin qendror dhe vendor. Në një reagim të gjatë, Ristani kërko...
Shitësja më tha ‘largoni Ramën!’, po unë ça t’i thoja? Se ‘po ju gënjejmë përditë?’
Arben Ristani/ Fb ‘Do bëni ndonjë gjë për ne, mor bir, se na mbyti Edi Rama?: Me tha shitësja e bukës sot. Diçka mërmërita neper buze dhe u largova. Rrugës mendova: T’i thosha se do e mun...
Ristani pasi del nga Prokuria konfirmon ‘dy akuzat’, por ‘asnjë lidhje’ me to
‘’ Pastrim parash’ dhe ‘falsifikim dokumentacioni’, këto janë dy akuzat që rëndojnë ndaj Arben Ristanit, ish-Sekretar i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, për çështjen e kontratave të lobimit. Në...
Arben Ristani, i pandehur për ‘pastrim parash’ paraqitet në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Pritet Basha.
Ish-Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani është paraqitur mesditën e sotme në Prokurorinë e Tiranës, pas thirrjes së këtij institucioni për çështjen e kontratave të lobimit...
Arben Ristani: “Në PD po manipulohen zgjedhjet; Basha shkeli statutin! Të kthehemi në pikën zero”
Nga: Arben Ristani. ‘Me qëllim sqarimin e opinionit publik dhe mbi te gjitha te anëtarësisë se Partisë Demokratike dhe situatës se krijuar se fundmi me procesin zgjedhor për Kryetar te Partisë ...