Etiketa: is_tag

Përmirësohet moti, ARRSH: Qarkullimi kryhet pa probleme në të gjitha akset nacionale
Situata e krijuar përgjatë fundjavës nga moti me stuhi e dëborë po vjen drejt përmirësimit. Në një postim në rrjetet sociale, Autoriteti Rrugor Shqiptar, ARRSH, thotë se reshjet kanë pushuar në të...
Balluku publikon grafikun e akseve rrugore që përfundojnë gjatë vitit 2024
Zëvendëskryeministrja, njëherësh ministër i Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka bërë të ditur akset rrugore të cilat pritet të përfundojnë gja...
Dita e fundit e rrugëve të ngrira: Lëvizja e mjeteve- pa probleme në të gjitha rrugët nacionale.
TIRANË- Autoriteti Rrugor Shqiptar informoi sot se qarkullimi i mjeteve kryhet pa probleme në të gjitha akset kombëtare. Në informacionin e fundit mbi gjendjen e akseve kombëtare, ARRSH informo...
Borë dhe ngrica në gjithë vendin. Rrugët ku kalohet vetëm me zinxhirë.
Vendi ynë është përfshirë nga reshje bore, të shoqëruara me temperatura të ulëta. Autoriteti Rrugor Shqiptar me anë me anë të njoftimi zyrtar ka bërë thirrje qytetarëve që të kenë kujdes ku...
Si u ndërtuan rrugët? Rama: Saliu arriti rekord botëror. Si të veshësh xhaketën time, këmishën e Braçes, pantallonat e Finos
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka komentuar projektet dhe infrakstrukturën  rrugore duke sulmuar edhe ‘paraardhësin’ e tij në qeveri  Sali Berishën. Rama thotë se projektet e sotme të port...
Shqipëria mbyll kufirin edhe me Kosovën.
  Shqipëria mbyll përkohësisht kufirin me Kosovën. Në kuadër të masave kufizuese për përhapjen e koronavirusit Covid-19, qeveria shqiptare ka vendosur të mbyllë kufirin me Kosovën deri të ...
Një borë e fundshkurtit paralizoi rrugët e vendit.
Bora ka nisur dje në mbrëmje dhe deri sot në mëngjes ka mbuluar thuajse gjithë vendin. Efekti i parë i borës u ndie në rrugë fillimisht. Autoriteti Rrugor Shqiptar i Rrugëve ka bërë një pasqyrë të...
FOTO: Moti me shira në vend, shikoni si kanë nisur shembjet në rrugë.
Fotot që paraqesin gjendjen e rrugëve pas shirave të rëndë gjatë gjithë ditës, janë marrë në rrugët e Librazhdit e Përrenjasit. Rrëshqitja e dherave ose ka bllokuar ose ka ngushtuar rrugët. ...
Sot, edhe 22 mijë persona dhe 5 mijë makina më shumë se dje, në rrugët tona
Erdhi muaji i kthimit të emigrantëve për pushime. Ky është sa muaj i gëzuar aq edhe rëndues për popullsinë ‘gia’ me densitet të lartë në vendin tonë. Deri tani kanë hyrë nëpërmjet pikave të kal...
Sot nuk dilet me makinë nga Tirana; rrugët janë bllokuar
  Të gjitha rrugët që të çojnë në bregdet ose në zona të tjera turistike, janë të bllokuara. Autostrada Tiranë- Durrës është bllokuar që në mëngjes, edhe për shkak të një aksidenti që k...