Etiketa: is_tag

Ndërkombëtarët miqtë më të mirë”/ Rama në Prishtinë: Pavarësia, me të gjitha garancitë për serbët në Kosovë është zgjidhja më e mirë
Në 25 vjetorin e Çlirimit, në Prishtinë është zhvilluar Konferenca Ndërkombëtare për 25 Vjetorin e Ndërhyrjes së NATO-s; “Rugova dhe Perëndimi”. Të pranishëm në këtë takim ishin edhe kryeminist...
Kosovë: Konferenca “Rugova dhe Perëndimi”/ LDK thotë se Ibrahim Rugova mbetet prijës i popullit të Kosovës’!’
PRISHTINË- Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, në konferencën ndërkombëtare me temë “Rugova dhe Perëndimi”, e mbajtur në nder të 25-vjetorit të Çlirimit të Kosovës nga regj...
LDK-ja me konferencë ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”, marrin pjesë kryeministri Edi Rama dhe personalitete të tjera
Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Fondacioni Ibrahim Rugova të hënën, më datë 10 qershor, nga ora 11:00 do të mbajë konferencën ndërkombëtare ''Rugova dhe Perëndimi’’, në shënim të 25-vjetorit të l...
Thaçi e sulmon Berishën për Presidentin Rugova, të cilin dëshironte ta vriste vetë.
Nga: Gazeta Express/ Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka përdorë Ibrahim Rugovën për të akuzuar Sali Berishën se është kundër shqiptarëve të Kosovës. Thaçi ka thënë se sa ishte gjallë Rugo...
Cila çështje i kishte përplasur Sali Berishën dhe Ibrahim Rugovën? (VIDEO)
Në emisionin “Komiteti” që transmetohet në RTV Dukagjini, Kosovë, ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka folur për raportet e tij me Presidentin Ibrahim Rugova- sipas gazetës Express. ...
Rama – një shpërfillës i Rugovës; tani i bën homazhe te varri dhe lajkaton për pushtet
Kryeministri i Shqipërisë  Edi Rama ka bërë sot homazhe te varri i Presidentit Ibrahim Rugova në Prishtinë. Rama ka nisur ta rishikojë qasjen e tij ndaj Rugovës, pas kritikave që kishte marrë kur ...