Etiketa: is_tag

PE, raport pozitiv për Shqipërinë/ Santos: Përparime të rëndësishme, mbështesim mbajtjen e konferencës ndërqeveritare
IRANË, 25 mars/ Eurodeputetja dhe raportuesja për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Isabel Santos, deklaroi se raporti i Parlamentit Europian për Shqipërinë është pozitiv, ndërsa vendi e meriton...
President i Kolumbisë, Santos, fiton Çmimin Nobel për Paqe
  Presidenti Kolumbian, Juan Manuel Santos fitoi Çmimin Nobel për Paqe 2016, sot e Premte, në një zgjedhje surprizë pasi kolumbianët votuan “Jo” ndaj marrëveshjes që presidenti firmosi me ...