Etiketa: is_tag

Studiuesja gjermane: Edi Rama mund të zgjidhet Sekretar i Përgjithshëm i NATO-s
A do të jetë ky viti i fundit i kryeministrit Edi Rama në krye të qeverisë shqiptare? Kjo pikëpyetje ngrihet nga akademikja gjermane dhe studiuesja e komunikimit, Suzana Starikov, e cila shkruan s...
Donald Trump emëron Vincent Viola Sekretar shteti për Ushtrisë
  (FOTO: Vincent Viola)/ Presidenti i zgjedhur Donald J. Trump ka zgjedhur ish-oficerin e këmbësorisë së ushtrisë së SHBA-së, Vincent "Vinnie" Viola për të shërbyer si sekretar shteti p...