Etiketa: is_tag

Selami: “Basha, për turpin e tij, nuk po flet për manipulimin në PD”.
Ngjarjet në gjirin e partisë kryesore të opozitës pas humbjes së thellë të 25 Qershorit kanë treguar një realitet që duket i pandryshueshëm. Lulzim Basha humbi zgjedhjet e 25 Qershorit thellë, por...
Basha dhe Selami falënderojnë njëri- tjetrin: Njëri për humbjen, tjetri për humbjen!
Nga: G. Miri/ Çdo ‘betejë’ me gjithë viktimat që lë në fushë, në fund kthehet në komedi. Jo vetëm në Partinë Demokratike, e cila përballoi brenda një muaji dy beteja të humbura dhe dy komedi. E ...
Pas një ore, Eduart Selami do të mbajë konferencë për shtyp… Çfarë thotë?
Sot në ora 12.00, kandidati për kryetar i PD, Eduart Selami, ka njoftuar për një konferencë për shtyp në Selinë e Partisë Demokratike. Vëmendja e njerëzve është se 'çfarë do të thotë?". Do të f...
SOT NË MËNGJES UROVA EDUART SELAMIN
Nga: Astrit Patozi/ Facebook "Sot në mëngjes urova Eduard Selamin. Po e ndaj me ju tekstin e mesazhit, që i dërgova. "Urime Eduard! Nuk duhet të kesh asnjë peng. Megjithëse nuk fitove, i shkove...
Në PD nuk ka as kristianë dhe as rend alfabetik. Germa “L” vjen para germës “E”… Çudi!
  Nga Laert Skiro/ Sot është lëshuar në qarkullim për mediat fleta format e votimit për kryetar në Partinë Demokratike. Vetëm duke parë këtë copë letër, e cila do të hidhet në kutitë e voti...
Kur vjen udhëheqësi!… PD vonon 1 orë takimin e Selamit. Kryetari njësisë: “Përcolla Kryetarin”.
Një vonesë prej më shumë se 1 orë ka pasur dje takimi i kandidatit për kryetar të Partisë Demokratike Eduard Selami në njësinë 5 në Tiranë të drejtuar nga Cim Babasi, i cili pavarësisht përgjegjës...
Debati Basha- Selami… Basha gjen armikun: Andi Bushatin…
Lulzim Basha dhe Eduart Selami, dy kandidatët për kryetar të PD-së në zgjedhjet e 22 korrikut, për herë të tretë mes tyre janë përballur drejtpërdrejtë në Shkodër. Përballja ka qenë me dyer të mby...
Po afrohet e shtuna ‘ e fundit’ në PD. “Basha si Ramiz Alia”- thotë Selami.
Pas katër ditësh do të kemi: O kryetar i mëparshëm i PD përsëri kryetar, por ‘pa parti’- siç e kanë analizuar; dhe ky do të jetë Basha; O kryetar i ri, ish kryetar i PD në vitet 96, Eduart S...
Selami: Ja gara ime, një shofer që nuk di as rrugët, ndërsa Basha me makina dhe eskortë!
Partia më ka dhënë një ‘makinë rrangallë” dhe një shofer që nuk di rrugët e vendit- u shpreh Eduart Selami. ‘SAhikoni kandidatin ‘e ngrirë’. Ka makina, ka eskortë, ka mbështetjen e administratës s...
Eduart Selami paralajmëron izolimin e PD nga Perëndimi
  Eduart Selami kandidat për kryetar i PD ka paralajmëruar se sikur PD të vazhdojë të ndjekë të njëjtën rrugë, Shqipëria do të ishte e izoluar një ditë nëse kjo parti vjen në pushtet. Për S...