Etiketa: selia

Basha i përgjigjet presidentit: ‘Tronditëse! Meta pranoi rolin në sulmin ndaj selisë së PD!’
Partia Demokratike thotë se presidenti Ilir Meta është në aleancë me Sali Berishën. Sipas PD-së, Meta e tregoi hapur sot në një deklaratë për mediat, se pati edhe rol aktiv në sulmin ndaj selisë q...
Protesta tek PD/ Prokuroria kërkon arrest shtëpie për 5 të akuzuar
Nga 34 të arrestuar për protestën tek PD, vetëm për 5 prej tyre akuza kërkon arrest shtëpie. Një ditë përpara protestës së 8 janarit të thirrur nga komisioni i rithemelimit në Partinë Demokratike ...
Nis pastrimi i selisë së PD-së, pas dhunës së të shtunës të grupimit të Sali Berishës.
Në selinë e Partisë Demokratike po tentojnë që t’i rikthehen normalitetit, pas akteve të dhunshme që erdhën nga vetë demokratët në ‘dirigjimit’ e Sali Berishës! Sot, punonjësit e pastrimit “i kanë...
Selia e PD-së/ Policia: Çdokush që kryen akte dhune do të përballet me ligjin
Qytetarët që prishin rendin dhe sigurinë, duke ndërmarrë akte dhunë do të përballet me forcën e ligjit, shkruan policia e shtetit, duke iu referuar protestës së dhunshme të demokratëve.   “Sqar...
Sulmuan Roland Bejkon, reagon PD: Mercenarët e Sali Berishës dhunuan anëtarin e Kryesisë së PD
Partia Demokratike e ka konsideruar këtë të shtunë dhunën e ushtruar ndaj anëtarit të Kryesisë qendrore të PD, Roland Bejko si një dhunë e mercenarëve të Sali Berishës. Në një njoftim për media...
Berisha nxit turmën, nga ana tjetër thërret: ‘Vetëpërmbahuni!’.
Protestuesit kanë arritur të hapin me forcë derën e PD, ndërsa Sali Berisha i cili është nisur në seli ka bërë thirrje për vetëpërmbajtje. Berisha tha se sot PD do të jetë shtëpia e L...
Dhuna në PD, SHBA mesazh të qartë Berishës: Kush nxit dhunë do të mbajë përgjegjësi!
Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka reaguar ashpër ndaj Sali Berishës për situatën që është krijuar në PD. "Shtetet e Bashkuara janë thellësisht të shqetësuara me rritjen e tensioneve në ndërtes...
Dhunë në PD, militantët e Berishës shqyejnë dyert dhe futen në ambientet e partisë! Goditet Roland Bejko! Reagon PD: Berisha do gjak
Kaos në Selinë e Partisë Demokratike. Militantë të Sali Berishës nuk kanë pritur protestën e orës 12:00 por kanë 'pushtuar' katin e parë të godinës, duke shqyer derën kryesore dhe thyer xhama. Ndë...
PD e nis Vitin e Ri me ndryshime, ja çfarë ka ndodhur me selinë blu
  Partia Demokratike ka vendosur ta nisë Vitin e Ri 2022 me disa ndryshime. Bëhet fjala për disa ndryshime në pamjen e jashtme të ndërtesës. Ashtu siç mund të shihe...
Thyerja e derës për tu futur Berisha/ Një ditë pas incidentit, instalohen kamera në selinë blu
  Një ditë pas incidentit te selia blu, ku një person i identifikuar si Fatjon Dauti shkelmoi një derë, janë marrë masa për të parandaluar sërish ngjarje të tilla. Ndonëse ka pasur kamera...
Faqja 1 prej 212