Etiketa: is_tag

Ky vit shkollor në pandemi/ Si do të qëndrojnë nxënësit në klasë? Ministre Shahini publikon videon.
Nëpërmjet një videoje të publikuar në rrjetet e saj sociale, mbi masat dhe rregullat në lidhje me fillimin e vitit të ri shkollor, Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Besa Shahini ka përcjellë...
Ky vit shkollor me libra falas/ Ministrja Shahini: Nga klasa e parë deri në të shtatë, si edhe….
Për vitin e ri shkollor përfitojnë libra falas nxënësit e klasave 1-7 dhe të gjithë nxënësit e kategorive të veçanta deri në klasë të 12. Nëpërmjet një postimi në rrjetin e saj social Faceboo...
Shahini shtyn zgjedhjet në universitete: Duhet pjesëmarrje gjithëpërfshirëse!
Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Besa Shahini ka dhënë një lajm të rëndësishëm mbi datën e zgjedhjeve për organet drejtuese të institucioneve të arsimit të lartë (IAL). Ajo tha se: “D...
Shahini: Mbyllen shkollat për këtë vit, do të hapen vetëm për maturantët.
TIRANË – Viti akademik 2019-2020 do të mbyllet, pa mundur që nxënësit dhe studentët të rikthehen në ambientet e shkollave për shkak të koronavirusit. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Arsim...
Shkollat do të jenë të mbyllura deri në 23 mars/ Ministre Shahini
Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, njofton se institucionet arsimore do të mbyllen deri më 23 mars. Ndërsa urdhri për mbylljen e shkollave është dhënë nga kryeministri Edi Rama sot në mbledhjen...
Situata pas tërmetit, ministrja Shahini informon se kur fillon mësimi
Ministrja e Arsimit, Besa Shahini deklaroi në Facebook se do të jetë ajo që do të njoftojë datën zyrtare të rifillimit të procesit mësimor në shkolla, pas situatës së krijuar nga tërmeti i së mart...