Etiketa: is_tag

Mbi 5 milionë turistë/ Kryesojnë kosovarët dhe spanjollët
Shqipëria është kthyer në një destinacion të preferuar për turistët e huaj.Shifrat  e ministries se Turizmit tregojnë se gjatë periudhës janar-korrik në vend janë regjistruar 5.1 milionë turistë....
Sërish ka rritje rastesh me Covid19/ 34 të infektuar dhe asnjë humbje jete në 24 orët e fundit
Sërish ka pasur një rritje të rasteve me COVID në 24 orët e fundit, duke e çuar numrin e të infektuarve aktivë në 232.  Nga 3348 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me Covid19, 34 q...