Etiketa: is_tag

“Shqipëria kampione në Ballkan”, Kryetari i Kuvendit të Bullgarisë kërkon ndarjen e proceseit mes Tiranës e Shkupit
Kryetari i Parlamentit bullgar, Rosen Zhelyazkov vlerëson përparimin e Shqipërisë gjatë viteve të fundit duke mbështetur ndarjen e proceseve të anëtarësimit me Maqedoninë e Veiut ndërsa thekson se...
Rama në Samitin e Shkupit: Greqia fiton 400 mijë euro për qytetar nga BE, ndërsa ne vetëm 110. Kjo është e padrejtë.
  Kryeministri Edi Rama, në fjalën e tij në mbledhjen me liderët e Ballkanit në Shkup, deklaroi se është dëshpërues fakti që një vend fqinj, anëtar i BE, Greqia, merr 400 mijë euro ndihmë për ...
Rama në Samitin e Shkupit, kritika vendeve të BE-së: A jeni të gatshëm të jepni diçka, mos luani vetëm lojëra!
Liderët e Ballkanit Perëndimor janë mbledhur në Shkup të Maqedonisë së Veriut, për të marrë pjesë në punimet e konferencës së Bashkimit Evropian për rritje ekonomike të rajonit, “Plani i Rritjes s...
Koopman i BE, mesazh vendeve të rajonit: “Mund të bllokoni vetveten nëse bllokoni fqinjët”.
“Mund të bllokoni vetveten nëse bllokoni fqinjët”, kështu u shpreh drejtori i Komisionit Evropian për Fqinjësi, Gert Jan Koopman në samitin e liderëve të rajonit në Shkup. “Ajo që është më e rë...
Rama në Shkup: Të afrohemi sa më shumë me BE! Derisa BE të na aderojë, të aderohemi vetë ne
Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij në Samitin për Ballkanin Perëndimor që po mbahet këtë të hënë (22 janar) në Shkup, deklaroi se deri në momentin që Bashkimi Evropian të bëjë rajonin pjesë të ...
Rama në Samitin e Shkupit: Duhet të na mbajnë mend jo vetëm për përleshje, por që kemi bërë diçka për biznesmenët dhe për qytetarët tanë
MAQEDONI E VERIUT- Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë qëndrimit në Shkup në Samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor tha se vendet duhet të shohin përtej ngjyrave të flamujve dhe të bash...
Turi dy ditor ballkanik/ Rama mbërrin në Shkup, takohet me kryeministrin Dimitar Kovaçevski
Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Shkup në kuadër të turit që do të mbajë në Ballkanin Perëndimor. Kreu i qeverisë është pritur nga kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski ndër...
Frikë në Shkup/ Alarm për bombë në 7 shkolla dhe disa qendra tregtare; evakuohen qytetarët
 Sot rreth orës 09:30 është raportuar se në adresën elektronike të shtatë shkollave të mesme në Shkup është dërguar kërcënim me eksploziv. Menjëherë pas marrjes së de...
Mblidhen votat në Shkup (70 mes 120), Shqipëria drejt negociatave me BE.
Tensione dhe kakofoni në kuvendin e Maqedonisë së Veriut, edhe pas rifillimit të seancës për shqyrtimin e propozimit francez për negociatat e anëtarësimit në Bashkimin Europian. Ligjvënës të V...
Protesta të dhunshme në Shkup kundër propozimit francez për në BE
Ashtu siç ishte paralajmëruar, protesta të dhunshme u regjistruan pasditen e së martës në Maqedoninë e Veriut, kundër pranimit të propozimit francez nga ana e qeverisë që do të çonte në zhbllokimi...