Etiketa: is_tag

Kërkimet për naftë në Shpirag/ Balluku: ‘Presim testin final, synojmë të nxjerrim 300 mijë fuçi nafte në ditë!’
Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, në përgjigje të interesit të mediave foli për kërkimet e naftës në Shpirag. Ajo theksoi se tashmë është provuar se rezervuari është a...
Nafta në Shpirag, parashikohet deri në 4 milionë dollarë fitime në ditë
Taksat që do mblidhen çdo vit nga nxjerrja e naftës në Shpirag dhe jo vetëm, parashikohet të arrijnë deri në disa qindra milionë dollarë sipas ekspertëve të ekonomisë. Një 6-fishim i prodhimit ...
Rama në Shpirag: “Jemi para testit përfundimtar, po i afrohemi orës vendimtare”
  Kryeministri Edi Rama nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale shfaqet më Shpirag, atje ku pak kohë më parë u fol për zbulimin e një vendburimi nafte. Rama shkruan se jemi pranë...
Nafta e gjetur nga SHELL në Shpirag do ta kthejë Shqipërinë në qendër energjetike
Gjetjet e kompanisë “Shell Upstream Albania B.V.” për puset e naftës së Shpiragut pritet të njoftohen në javët e ardhshme, pas një shtyrjeje prej disa muajsh, bëjnë të ditura burimet për Albanian ...
Zbulohet burimi i ri i naftës. “Shell” gjen në Shpirag depozitat e reja nën tokë
Për herë të parë pas shumë dekadash, Shqipëria mund të jetë pranë një zbulimi të rëndësishëm nafte, raporton TCH. Testimi i shumëpritur gjigantit ndërkombëtar “Shell”, në pusin e Shpiragut, kon...
Rama: Priten rezerva të mëdha nafte në Shpirag
Kryeministri Edi Rama është takuar ditën e sotme me përfaqësues të kompanisë botërore të karburanteve, Shell. Kreu i qeverisë, përmes një postimi në Twitter, thotë se të dhënat e deritanishme f...