Etiketa: is_tag

Qeveria njofton se në nëntor, 2023, do të hapet kantieri për Skavicën.
Zëvendës kryeministrja dhe ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, bëri me dije se në nëntor të vitit 2023 do të hapet kantieri për HEC-in e Skavicës. Projekti vlerësohet të...
Yuri Kim: Skavica dhe Vlora, zhvillime shumë të rëndësishme në Shqipëri
Ambasadorja Yuri Kim, i ka dërguar një tjetër mesazh të fortë ish-kryeministrit Berisha. Ky i fundit ka dalë kundër projektit energjitk të SHBA në vendin tonë, por ambasadorja ja ka bërë edhe një ...
Nis projekti i Skavicës, ditë historike për marrëdhënien e Shqipërisë me Shtetet e Bashkuara.
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, ka publikuar një status në Twitter të shtunën e 2 tetorit, duke e konsideruar nisjen e projektit të Skavicës si një ditë historike për ma...
Kryeministri Rama firmos me SHBA marrëveshjen për ndërtimin e Skavicës: ‘Ky është Kapitull i ri!’
Kryeministri Edi Rama ka nënshkruar memorandumin e bashkëpunimit ekonomik me Nënsekretarin e SHBA-ve për Zhvillimin Ekonomik, Energjinë dhe Mjedisin, Keith Krach. Gjatë konferencës së përbashkë...
Rama jep lajmin e madh: Nesër firmosim me Shtetet e Bashkuara marrëveshjen për Skavicën
Kryeministri Edi Rama në konferencën për shtyp zbuloi lajmin se nesër firmoset me SHBA-në marrëveshja për Skavicën.  “Nesër me SHBA firmosim një marrëveshje për Skavicën . Vullnet fantastik...
Për herë të parë pas 30 vjetësh flitet për Skavicën/ Kryeministri Rama: ‘Do ta ndërtojmë hidrocentrailin me forcat tona!’
Kryeministri Edi Rama pas shpalljes së fituesit për ankandin e parkut fotovoltaik të Karavastasë, ndër të tjera tha se do të ndërtohet shumë shpejt Skavica. Skavica do jetë një vepër e vështi...