Etiketa: is_tag

Arrestohet në Turqi bosi i kokainës Dritan Rexhepi. Akuzohet për vrasjen e Jan Prengës.
Dritan Rexhepi kreu i organizatës së drogës "Kompania Bello" është arrestuar në Stamboll. Dritan Rexhepi njihet si kreu i një karteli droge që transporton kokainë nga Amerika e Jugut drejt Evropës....
Hatay nuk do të goditet më nga tërmetet, radhën e ka Stambolli: Paralajmëron sizmologu turk.
Turqi sot u godit nga dy tërmete të tjera të fuqishme, duke rikthyer ankthin dhe frikën. Agjencia turke e Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) njoftoi se tërmeti i parë i sotëm ish...
Rama dhe Erdogan në Forumin TRT në Stamboll: ‘Siguria globale në rrezik nga Rusia! Roli i Turqisë, çelësi për stabilitetin në Europë
Kryeministri Edi Rama po merr pjesë në forumin botëror TRT në Turqi, Stamboll. Në nisje të forumit është takuar dhe me Presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, ndërsa më pas në fjalën e mbajtur...
Rama në Stamboll: ‘Pa Erdogan, muret e Europës nuk do të qëndronin në këmbë!’
Kryeministri Edi Rama ka folur në Forumin Ndërkombëtar të TRT ku tha se kancelarja Merkel i hapi derën emigrantëve në Gjermani por sipas tij, pa Erdogan muret e Europës nuk do të qëndronin në këmb...
Rama takohet me Erdoganin në Stamboll
Kryeministri Edi Rama ndodhet në Stamboll, ku po merr pjesë në TRT World Forum, një platformë e njohur për cilësinë e debateve mbi axhendat globale dhe rajonale. Gjatë këtij forumi, kreu i qeve...
Meta firmos nga Stambolli lirimin nga detyra të gjeneralit Bajram Begaj dhe i hap rrugën zgjedhjes së tij si president
Nga Stambolli i Turqisë ku merr pjesë në një forum ndërkombëtar, Presidenti Ilir Meta ka firmosur dekretin për lirimin nga detyra të shefit të Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, gje...
“Disa avionë të mbushur plot po nisen drejt Shqipërisë”/ Rama jep lajmin e madh..
Kryeministri Rama ditën e djeshme u nis drejt Turqisë për të arritur marrëveshjen për një sasi të madhe vak sinash kineze, me një distributor turk. Falë Ramës, Shqipëria e ka nisur procesin e vak...
Aya Sofia: Papa ‘ndjen dhimbje’ teksa muzeu i Stambollit kthehet në xhami
Papa Françesku ka thënë se i ka "dhembur" me vendimin e Turqisë për të kthyer Aya Sofia të Stambollit përsëri në një xhami. Duke folur në një shërbese në Vatikan, udhëheqësi Katolik Romak shtoi...
Shndërrimi i Hagia Sophia e Stambollit në xhami do të ishte përçarës/ Patriarku Ortodoks
Yesim Dikmen dhe Bulent Usta STAMBOLL (Reuters) - Shndërrimi i Hagia Sofia e shekullit të gjashtë të Stambollit në një xhami, do të mbillte ndarje, paralajmëroi kreu shpirtëror i të krishterëve...
Një aeroplan pasagjerësh thyhet në tri pjesë teksa zbriste në pistën e Stambollit.
Një aeroplan pasagjerësh ka rrëshqitur jashtë pistës në aeroportin e Stambollit në Turqi dhe është ndarë në tre pjesë, duke plagosur 52 pasagjerë- raportohet zyrtarisht. Aeroplani i kompanisë a...