Etiketa: stuhi

Sonte në mesnatë egërsohet moti, larg nga deti- sidomos./ Njoftimi i rëndësishëm.
Reshjet e shiut, të shoqëruara me erëra të forta pritet të nisin sërish në vendin tonë gjatë mesnatës së sotme dhe do të zgjasin deri më 23 Janar. Drejtoria e Përgjithshme Detare i bën thirrj...
Stuhia “Filomena” mbërrin në Ballkan/ “Në fundjavë, gjithë Shqipëria e ngrirë”
Stuhia “Filomena” që mbuloi një pjesë të Spanjës me dëborë po i drejtohet Ballkanit. Udhëtimet rrugore, hekurudhore dhe ajrore u ndërprerë, ndërsa autoritetet thanë se Spanja po përballej me “st...
Stuhia godet Evropën Qendrore, një 14-vjeçare humb jetën në Sllovaki
Një stuhi e fortë ka goditur Evropën qendrore sot, ku një vajzë ka humbur jetën në Sllovaki. Po kështu, trafiku hekurudhor është pezulluar përkohësisht në Gjermaninë veriore si dhe dy kopshte zool...
Të hënën, stuhi në det: Rrezikohen portet nga Saranda në Shëngjin
Drejtoria e Përgjithshme Detare ka njoftuar të gjithë portet shqiptare, se të hënën më datë 28 janar priten stuhi të fuqishme në det. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Drejtoria e ...
Ky mot i ashpër ka penguar lundrimet në Durrës e në Vlorë
Përkeqësimi i motit në Shqipëri me reshje intensive shiu ka sjellë probleme në Portin e Durrësit dhe të Vlorës, që janë shfaqur me vonesa prej më shumë se dy orësh në mbërritjen e trageteve me udh...
Stuhitë godasin Italinë; nëntë të vdekur dhe një i zhdukur.
Agjencia Italiane ANSA njofton se stuhitë e forta që kanë shpërthyer të Dielën dhe të hënën në Itali, deri tani kanë lënë nëntë të vdekur dhe një të zhdukur. Pasoja të rënda kanë mbetur sidomos...
Të paktën 125 persona humbën jetën në Indi dhe 250 u plagosen nga stuhitë e pluhurit.
Të paktën 125 persona kanë vdekur dhe shumë të tjerë janë plagosur në stuhitë e pluhurit që goditi Indinë Veriore në shtetet Uttar Pradesh dhe  Rajasthan. 250 të tjerë ajnë plagosur. Stuhitë e ...
Bulqiza sapo është bllokuar nga stuhi bore ere dhe bore.
Një stuhi e fuqishme ere dhe bore përfshiu Bulqizën. Temperaturat janë me disa gradë nën zero dhe lëvizja në qytet thuajse u paralizua. Bora arriti deri në 10 centimetra në pak minuta; por më e...
Durrësi u zgjua i rrënuar nga stuhitë e erës. Shiko VIDEO
Dje në mbrëmje,  një erë e fortë  përfshiu jo vetëm gjirin e Durrësit, por gjithë territorin e vendit. Sot një ditë të re, duken qartë dëmet e shkaktuar nga era e djeshme në bregdet.   Në qytetin ...
Kaos në Gjermani e Holandë, stuhia ‘Friederike’ ka shkaktuar 5 viktimat e para
Stuhia ‘Friederike’ po rrënon Holandën dhe Gjermaninë. Deri tani pesë persona raportohen të vdekur nga rënia e pemëve dhe e mbetjeve. Ndërsa apo përhapet frika se stuhia mund të vërshojë në gjithë...
Faqja 1 prej 212