Etiketa: is_tag

Mbreti i Tailandës kundërshton ofertën e motrës së tij që të bëhet kryeministër.
Mbreti i Tailandës, Vajiralongkorn ka denoncuar si ‘të papërshtatshëm’ ofertën e paprecedent të motrës së tij has për të kandiduar si kryeministre. Princesha Ubolratana Mahidol, 67 vjeç, është ...
I 11- ti fëmijë nxirret nga shpella në Tailandë, shpresa për dy të mbeturit.
Tre fëmijë të tjerë janë shpëtuar nga përmbytjet në shpellën e Thai ditën e Marte, thanë zyrtarët, duke e prurë numrin total të të shpëtuarve në 11. Shpëtimi i shumicës së fëmijëve të bllokuar në ...
Operacioni i shpëtimit në shpellën Thai: Katër djem nxirren në sipërfaqe, por të tjerët duhet të presin.
Operacioni për lirimin e 12 djemve dhe trajnerit të tyre në shpellën në veri të Tailandës po vazhdon “me butësi, tha kreu i operacionit. Katër djem janë liruar dhe janë nxjerr lart mbi tokë der...
Misioni i shpëtimit në shpellën e Tajlandës: Zhytësi vdes tek po furnizonte djemtë me oksigjen.
Një ish- zhytës i Forcave Detare Tajlandeze ka vdekur teksa po përpiqej të ndihmonte në shpëtimin e 12 djemve dhe trajnerit të tyre të futbollit që janë zënë në qark në një nga shpellat me vërshim...
12 djemtë dhe trajneri po s’u nxorën nga shpella shpejt, rrezikojnë shirat. Shpëtimtarët në garë me kohën.
-Shpëtimi i fëmijëve duhet të shpejtohet sepse priten shira gjatë ditëve që vijnë-. Autoritetet Tajlandeze janë vënë në garë me kohën për të shpëtuar 12 djemtë dhe trajnerin e tyre të ekipit të...
Tailanda në gjueti të kryeministres; Shinawatra arratiset para gjyqit për korrupsion.
Tailanda ka shtuar kontrollet kufitare pasi ish-kryeministrja Yingluck Shinawatra nuk u paraqit për aktgjykimin final lidhur me skemën e subvencionimit të orizit- raporton BBC. Zëvendëskryemini...
Tailandë: Një vit zi kombëtare për Mbretin që e donin dhe i donte
  Mijëra qytetarë të Tailandës, në zi të thellë, janë vënë në radhë në rrugët e Bangkokut, duke shpresuar secili se do të mund ta shikojë për herë të fundit trupin e Mbretit King Bhumibol ...
Mbreti i Tailandës, Bhumibol Adulyadej, më jetëgjati në fron, vdiq 88 vjeç
  Mbreti Tailandës, King Bhumibol Adulyadej, monarku më jetëgjatë në pushtet i botës, vdiq pas 70 vjetësh në fron, deklaroi Pallati Mbretëror. Mbreti, 88 vjeç ishte gjerësisht i nderuar në...