Etiketa: is_tag

Tenis/ Wimbledon, Berrettini dorëzohet para Djokoviç
  Marco Gentile Afirmimi i gjashtë në Wimbledon për kampionin serb i cili arrin ne kuoten 20 si Slam Federer dhe Nadal. Nder për Berrettinin i cili luftoi si një luan kundër numrit një në b...
Sharapova njofton tërheqjen: ”Më fal tenis, të them lamtumirë ”
Maria Sharapova i tha lamtumirë tenisit në moshën 32 vjeç. Njoftimi në një letër të gjatë të publikuar nga Vogue dhe Vanity Fair Antonio Prisco '' Si ja bën që lë pas krahëve të vetmen jetë ...
Sharapova mund të luajë përsëri në Prill pas uljes së dënimit
  Maria Sharapova është shpallur e pastër që të kthehet përsëri në tenis në muajin Prill që vjen pasi Gjykata e Arbitrazhit për Sportet (CAS), ditën e Martë,  reduktoi dënimin e numrit Një...