Etiketa: terrorizem

Putin në telefon: “Faleminderit president Trump!’, pasi Amerika shpëtoi Rusinë nga një sulm terrorist.
( Foto: Arkiv)/ Presidenti rus, Vladimir Putin, ka falënderuar homologun amerikan Donald Trump për informacionet e zbulimit që e ndihmuan të zbulonte akte terroriste në territorin rus. Kjo k...
Situatë eksplozive në Ballkan pas Luftës në Siri
Nga: Giovanni Giacalone Shpërthimi i luftës në Siri në 2011 ka çuar në pasoja të konsiderueshme në Ballkanin Perëndimor, si në lidhje me rritjen e radikalizmit islamik, ashtu edhe në lidhje me ...
Grupi terrorist në Shqipëri drejtohej nga Irani/ Ardi Veliu
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu në një deklaratë për mediat tha se është zbuluar një celulë terroriste në vendin tonë. Sipas Veliut këta terroristë do të bënin një sul...
Një rus, luftëtar i ISIS, strehohej në Shqipëri
Policia e Shtetit ka arrestuar një shtetas rus, luftëtar i ISIS-it, që ishte fshehur në Shqipëri. Në pranga ka rënë shtetasi R. M., 34 vjeç, lindur dhe banues në Norilsk, Rusi, me qëllime ekstradi...
I FUNDIT/Terrorizmi godet Holandën: Tre të vdekur nga të shtënat në tramin e Utrecht.
Tre persona janë vrarë në të shtënat në një tram në qytetin holandez të Utrecht, tha sot kryetari i Bashkisë i qytetit. Nëntë persona të tjerë janë plagosur në këtë incident që policia ka thënë...
Policia dhe RENEA në gjueti në Elbasan; ka të dhëna për celula terroriste.
Me sa duket akti i dhunës mbi policinë që u ushtua para dy ditësh kundër poicisë së shtetit nga një ‘biznesmen’ paska qenë një ‘majë Iceberg-u’ për dyshime më të mëdha. Sot në mëngjes, që në or...
Shpërthim terrorist në stacionin e Metrosë në Parsons Green, Londër. VIDEO
(FOTO: Bomba e dyshuar u dogj brenda vagonit të trenit pas shpërthimit)/ Një “pajisje eksplozivi e improvizuar’ ka shpërthyer në vagonin e hekurudhës në jug- perëndim të Londrës në orët e para ...
Spanja- tre ditë zi kombëtare për viktimat e terrorizmit në Barcelona; një minutë heshtje sot pasdite.
Kryeministri i Spanjës, Mariano Roy ka shpallur tre ditë zi kombëtare dhe një minutë heshtje që do të mbahet të Premten mbasdite. Ceremonitë e larta shtetërore janë homazh për viktimat e aktit ter...
Policia Spanjolle vrau pesë terroristë, ndaloi sulmin e dytë pasi 13 të vranë në Barcelona. VIDEO
Policia Spanjolle thotë se ka vrarë pesë të dyshuar si terroristë në qytetin Cambrils për të ndaluar sulmin e  dytë me kamion, pas sulmit të parë në Barcelonë. Të dyshuarit, që kishin veshur br...
Melbourni përjeton situatën e një “akti terrorist” nga grupe të IS
Policia autraliane po trejtojnë një "incident terrorist" në Melburne si një rrethim terrorizmi ku një burrë i armatosur u vra. Oficerë policie të armatosur rëndë arritën në ndërtesën ku ndodhej...
Faqja 1 prej 212