Etiketa: is_tag

Dita e fundit e Theresa May. Por ajo ende mbetet në Downing Street
Siç ka njoftuar përmes lotëve dy javë më parë, Theresa May sot do të japë dorëheqjen si lidere e Partisë Konservatore. Nuk ka shërbyer për ta bere të ndryshojë mendje as ftesa e drejtuar nga Do...
E dyta kryeministre, por jo e fundit: Theresa May njofton datën e dorëheqjes: 7 qershor.
Theresa May ka thënë se do të largohet si lider e Konservatorëve në datë 7 qershor, duke hapur rrugën për të vendosur mbi kryeministrin e ri. Në një deklaratë emocionale mbajtur në Downing Stre...
Theresa May cakton afatin kur do të zgjidhet kryeministri pasardhës i saj.
Theresa May ka premtuar se do të caktojë afatin për zgjedhjen e pasardhësit të sajm kryeministër i Britanisë, pas votës së ardhshme të Brexit në javën e parë të qershorit. Marrëveshja vjen pas ...
May drejt Berlinit dhe Parisit për të lypur një zgjatje të Brexit
Theresa May pritet të takojë kancelaren gjermane Angela Merkel në Berlin dhe presidentin francez Emmanuel Macron të martën në Paris, në një përpjekje për të shtyrë Brexitin. Si rezultat, zonja ...
BREXIT NË BATICË
Marrëveshja e Brexit e Kryeministres Britanike Theresa May ka marre një tjetër humbje te vështirë në Parlament të martën, pavarësisht nga përpjekjet e saj të minutës së fundit për të siguruar konc...
Delingpole: Nuk do të ketë kurrë Brexit përderisa Theresa May është kryeministre
  Për të shpëtuar Brexit, Theresa May duhet të japë dorëheqjen si Kryeministre. Për të shpëtuar partinë Konservatore, Theresa May duhet të japë dorëheqjen si Kryeministre. Për të shpëtuar ...
Theresa May flakëron mbi Izraelin, hap një front tjetër me Amerikën e Donald Trump.
Breitbart News e quan zonjën May një ‘sabotatore të Brexit’ dhe pas kësaj vazhdon me lajmin mbi kundërshtimin e saj ndaj deklaratës së zotit Trump. Menjëherë  pasi presidenti i Shteteve të Bash...
Theresa May mund të bjerë për shkak të skandaleve seksuale në Westminister
Theresa May ka frikë se skandali seksual i Westminster mund ta detyrojë për një rikompozim urgjent të qeverisë. Në Parlamentin Britanik është paraqitur një dosier me akuza për gjuetinë, propozi...
Pasi Theresa May pësoi fiasko në fjalim, partia e saj hutohet. Kush vjen pas?
Ishte menduar se do të ishte fjalimi që do të shpëtonte lidershipin e Theresa May, por poshtërimi i saj publik para mbledhjes së Partisë Konservatore e ka vënë të ardhmen e saj në dyshim. Dhe, ...
Theresa May i kthen goditjen BE-së: ‘Bruskeli duhet të paguajë Britaninë për Brexit-in’.
( FOTO nga: Toby Melville - Pool / Getty Images)/ Theresa May i është përgjigjur përshkallëzimit të kërkesës së Bashkimit Europian mbi pagesën që ‘duhet t’i japë’ Britania mbi ‘faturën e divorc...