Etiketa: is_tag

Bënin video duke qëlluar me kallashnikov për t’i postuar në TikTok, 7 të arrestuar në Durrës
Policia e Durrësit ka vënë në pranga 7 persona dhe proceduar penalisht një të mitur pasi mbanin kallashnikov pa leje dhe kryenin qitje gjatë natës me qëllim postimin e videove në TikTok. Në pra...
Tiranë: Gruaja vetëvritet pasi i publikuan foto intime! Pranga personazhit të TikTok-ut
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tiranë, ku një 27-vjeçare është vetëvrarë duke u hedhur nga tarraca e katit të katërt, pasi i kanë publikuar fotot intime në rrjetet sociale. Një ditë më parë u r...
Durrës/ Nëna e 4 fëmijëve i jep fund jetës me fostoksinë! I hapën profil denigrues në TikTok. Fotot i shpërndau kushërira e parë
Nga Artur Korriku/ Një grua nga fshati Vardardhë i Sukthit, nënë e 4 fëmijëve, dyshohet se i ka dhënë fund jetës, pas denigrimit në rrjetet sociale. Në emër të saj u hapën profile, kryesisht në...
PS kërkon të ndalohet Tik-Toku në institucionet publike, është rrezik për sigurinë
Kryetari i Grupit Parlamentar te Partise Socialiste, Taulant Balla në Komisionin per Integrimin Europian propozoi që në institucionet publike të ndalohet përdorimi i rrjetit sociale Tik-Tok. ‘M...
Donald Trump kërkon që Thesari i Shteteve të Bashkuara të ndërpresë marrëveshjen e TikTok
Donald Trump thotë se qeveria duhet të ndërpresë shitjet në çdo njësi shtijesh të TikTok nëse ndonjë firmë amerikane e blen atë. Presidenti amerikan tha që i ka bërë një kërkesë për një "pjesë ...
TikTok: Trump thotë se do të ndalojë aplikacionin kinez në SHBA.
Presidenti Donald Trump ka njoftuar se po ndalon aplikacionin e përhapjes së videove në pronësi kineze, TikTok, në SHBA. Ai u tha gazetarëve se mund të nënshkruante një urdhër ekzekutiv qysh të...