Etiketa: is_tag

Dy turistë aksidentohen në Majën e Jezercës, ndoshta njëri prej tyre ka humbur jetën.
Duket se ende pa nisur mirë sezoni veror, problemet me turistët në vendin tonë kanë nisur. Mësohet se një grup turistësh, në afërsi të Majës së Jezercës, kanë kërkuar ndihmë pasi janë aksidentu...
Mbi 3.3 mln turistë hynë në Shqipëri në 5 muaj, 38% më shumë vizitorë në Maj.
Rreth 974 mijë turistë të huaj kanë vizituar Shqipërinë gjatë muajit maji 2024. Këto janë shifrat zyrtare të publikuara nga ministrja e Turizmit, Mirela Kumbaro përmes një postimi në rrjetet so...
6 turistë francezë humbën kontaktet në Maliq, gjenden në Korçë
Një grup turistësh francezë kanë humbur kontaktet në Korçë. Emergjencat civile kanë marrë njoftim se turistët kanë humbur komunikimin me grupin në zonën e Qafës së Gjarpërit të bashkisë Maliq....
Vlorë: Në dy javët e para të gushtit hynë në port mbi 28 mijë turistë.
  Vlora këtë verë ka qenë zgjedhja e shumë të huajve, veçanërisht italianëve. Nga 1 mijë e 600 persona që mbërritën në port mëngjesin e të hënës 1 mijë e 500 ishin me pasaportë italiane. Sh...
Durrës: 2000 pasagjerë zbresin vetëm përgjatë paradites së sotme, shumica janë italianë
Në Portin e Durrësit vetëm gjatë paradites së sotme kanë mbërritur 2000 pasagjerë. Në një lidhje Live për “Shqipëria Sot”, gazetari Leonidha Musai ka treguar se nuk ka radhë të gjatë dhe fluksi i ...
Dy turiste të huaja (njëra belge, tjetra franceze) humbën jetën tragjikisht në Valbonë!
Baets Myrthe, 25 vjeçe nga Belgjika dhe Joanna Blocaille me origjinë franceze janë turistet e huaja që humbën jetën tragjikisht teksa po eksploronin zonën në Qafë-Valbonë. Mbrëmjen e djeshme, ato ...
‘Vizitoni Tajlandën e Vogël në Evropë’: Televizioni francez për Shqipërinë.
Kryeministri Edi Rama, e ka nisur mëngjesin e sotëm me një video të realizuar nga televizioni publik France 2, që fton shikuesit të zbulojnë Shqipërinë, “Tajlandën e Vogël” në Europë, siç e quaj...
Dy turistë belg u shpallën të humbur në Theth, por u gjetën në Tropojë
Dy turistë belg të cilët ishin raportuar të humbur prej disa orësh, u gjeten në Tropojë. Bujtina ku ata po qëndronin në Theth kishte ngritur alarmin për dy turistët të cilët kishin dalë për të ...
Pronari vandal i një restauranti në Borsh rreh turistët spanjoll dhe u thyen makinën. Policia ende nuk ka reaguar.
Që dje është përhapur lajmi i turpshëm se pronari i një restauranti në Borsh ka ndjekur turistët spanjollë sapo u larguan nga lokali. Ata nuk u kënaqën me gatimin, e lanë dhe u larguan. Ai bashkë ...
Dy turistë humbin rrugën në Theth, banorët dhe policia i shpëtojnë në buzë të greminës.
Dje pasdite në Policinë e Shkodrës është dhënë alarmi se dy turistë, njëri nga Brazili dhe tjetri nga Zelanda e Re, kishin humbur rrugën dhe ishin izoluar në buzë të një gremine. Ata ndezën zja...