Etiketa: is_tag

Stërvitje e përbashkët Serbi – SHBA, ambasadori amerikan në Beograd publikon pamjet
Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka vëzhguar nga afër stërvitjet e përbashkëta mes ushtrisë serbe dhe asaj amerikane. Përmes një postimi në twitter, zyrtari i lartë amerikan tha ...
‘Defender21’:6 mijë ushtarë amerikanë do të stërviten krah homologëve shqiptarë edhe dy javë.
Ambasada Amerikane në Tiranë ka publikuar sot një album me foto nga stërvitja “Defender Europe 21”. Në një postim në Facebook, thuhet se gjatë muajit të fundit në vendin tonë rreth 6 mijë ushta...
SHBA demonstron armët në Tiranë/ Meta dhe Rama në shesh. Mungoi Basha edhe pse kishte ftesë
Stërvitja  ushtarake Defender Europe 2021 është zhvendosur në sheshin Nënë Tereza e hapur për qytetarët të cilët kanë ndjekur me kureshtje  demonstrime të forcave të armatosura. Defender Euro...
Stërvitja më e madhe në histori/ Kuvendi i hap rrugë zbarkimit të ushtrisë amerikane në Shqipëri para zgjedhjeve!
Nga: Adriatik Doçi/ Shqiptarja.com Mbi 900 ushtarakë shqiptarë dhe mbi 3 mijë amerikanë dhe të vendeve të tjera të NATO-s gati për stërvitjen e madhe 26 prill–20 qershor 2021, avionë, blinda, h...
Raketat e Koresë së Veriut: Anijet luftarake Amerikane zhvendosen në gadishullin Korean.
(FOTO: Grupi Carl Vinson është i shoqëruar nga anije të tjera luftarake)./ Ushtria e Shteteve të Bashkuara ka urdhëruar grupin luftarak detar që të zhvendoset drejt gadishullit të Koresë së Ver...
Tanke dhe trupa amerikanë zbarkojnë në Poloni. Janë një kërcënim për ne!- thotë Rusia
(FOTO: Poloni, mbërrijnë 80 tanke, 300 trupa dhe qindra maikna të blinduara amerikane)/ Rusia thotë se thënë se ardhjen e më shumë se 3,000 ushtarë amerikan në Poloni e shikon si një kërcënim p...
ISIS ka përdorur armë kimike ndaj trupave amerikane në Iran
  Ushtria amerikane ka ngritur dyshime se Shteti Islamik mund të ketë sulmuar bazën e trupave amerikane në Irak me armë kimike. Sulmi i ndodhur ditën e martë, fatmirësisht nuk pati asnjë viktim...