Etiketa: vlora

Vlora 10 ditë e ‘mbërthyer’ nga flakët, zjarret përpijnë mijëra hektarë pyje në Tragjas e Karaburun! Peleshi e Çako ‘fikin’ telefonin!
Koment/ Pamjet apokaliptike të zjarreve që përpijnë malet prej 10 ditësh kanë krijuar një situatë katastrofike në qarkun e Vlorës si gjatë natës edhe gjatë ditës. Flakët e zjarrit shfaqen kokëf...
Më këmbët në timon dhe duart në celular duke drejtuar makinën, drejt vdekjes së tjetrit…
Të rinjtë shqiptare vijojnë që të shkelin rregullat e qarkullimit rrugor. Një video e cila është publikuar në rrjetet sociale, shfaqet një i ri, me këmbët në timon, duart në telefon, dhe duke ecur...
Hapet Bypass-i i Vlorës! Rama: Përfundon brenda vitit! Segmenti me impaktin më të lartë turistik.
  Sot është hapur Bypass-i i Vlorës. Kryeministri Edi Rama, ministrja e Infrastrukturës dhe Transportit, Belinda Balluku, ministri Damian Gjiknuri si dhe drejtori i Policisë së Shtetit Ard...
KAS rrëzon PD-LSI/ Vlorë: Nuk ka pavlefshmëri të zgjedhjeve! Vuloset rezultati i 25 prillit
Pas Gjirokastrës dhe Beratit, KAS ka rrëzuar kërkesat e Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim për pavlefshëmri dhe përsëritje të zgjedhjeve edhe në Qarkun e Vlorës. Kujtojmë ...
Ilir Meta fushatë në Vlorë, mbledh në kafe Bujar Leskajn e PD dhe ish-deputetin e LSI
Presidenti Ilir Meta është përfshirë totalisht në fushatën elektorale, ku këtë të diel në qytetin e Vlorës është takuar në kafe me kandidatin e PD-së në Vlorë, Bujar Leskaj, dhe ish-deputetin e LS...
“Kam një lajm të ‘mirë’ për Metën”/ Rama nga Vlora: Të dielën nisim vaksinimin për të moshuarit mbi 80-vjeç
Kryeministri Edi Rama sot ishte i pranishëm në Vlorë në procesin ei vaksinimit me vaksinat Pfizer edhe në këtë qytet pas Tiranës dhe Shkodrës. Në një intervistë për gazetarin e Top Channel, M...
Çështja e firmës për fondin e rrugës Vlorë-Orikum, Denaj i përgjigjet Metës: ‘Interpreton në mënyrë të gabuar!’
Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj me anë të një komunikimi për mediat,  lidhur me debatet e fundit për rrugën Vlorë-Orikum, i është përgjigjur Presidentit Ilir Meta duke thënë se ...
Pse po e sulmojnë prapë Vlorën?
Frrok Çupi Prapë presidenti i ditës ka marrë guximin dhe ka sulmuar Vlorën duke i prerë fondet e ndërtimit, që në fakt janë fonde edhe për të punuar e jetuar qytetarët vlonjatë. Nuk ka ndodhur ...
Protestë për Klodianin në Vlorë, vetëm 4 qytetarë me pankarta në duar
Në Vlorë protesta për Klodianin sot, 25-vjeçarin që u vra nga efektivi i policisë, po zhvillohet tejet paqësore.  Pjesëmarrësit në total janë vetëm 4 persona. Me pankarata në ata kanë kërk...
Meta ha inat me Kuvendin: ‘Komisioni për raportin e Dick Marty-t iu shërben armiqve!’
Në Ditën e Pavarësisë, pasi dekoroi disa personalitete të polifonisë labe, Presidenti i Republikës, Ilir Meta dha një deklaratë për mediat në qytetin e Vlorës.  “Ky është një 28 nëntor i veça...
Faqja 1 prej 212