Etiketa: is_tag

Ja si i blen votat kandidati Joka i LSI në Tiranë: ‘Ti merr lekët, më jep atë votë’.
Një video ekskluzive është publikuar në “Breaking” në Top News ku shihet sesi një kandidat i LSI blen vota. Në video shfaqet kandidati i LSI në Tiranë, Etjon Joka duke blerë vota. “Një votë ...
Sot mbahen zgjedhjet në Kosovë, SHBA bën thirrje: Votoni, tregoni dashurinë për vendin tuaj dhe familjen
Sot ne Kosove mbahen zgjedhjet e jashtezakonshme parlamentare, nga ku do te dale parlamenti, qeveria dhe presidenti i ardhshem. Zgjedhjet kesaj here zhvillohen me nje rezultat thuajse te parashiku...
Ngecja e certifikimit të Qarkut Wayne në Michigan/ Numri i votave në 71% të zonave nuk përputhet me me listat e votuesve.
  "Kjo nuk ka rëndësi nëse jeni demokrat apo republikan. Ju duhet të shqetësoheni për këtë, 'tha një këshilltar ligjor i fushatës Trump 2020 Jenna Ellis, një këshilltare e vjetër ligjor...
Trump ‘kap’ garën lokale në Nevada për të ngritur dyshime për një problem më të gjerë
-Grenell thotë se Demokratët në Nevada janë në 'gjendje paniku të plotë'- Presidenti Trump e quajti ‘një fitore e madhe’ vendimin e Nevada Clark County për të mos certifikuar një nga garat e sa...
Sot votimi ‘ Midterm’ për Kongresin. Thirrja e Donald Trump: ” Çdo gjë që kemi arritur është në rrezik të Mrtën”.
  Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u bëri thirrje votuesve që të mbështesin Partinë Republikane në zgjedhjet për Kongres. Votimi mbarëkombëtar sot shihet si referendum ...
Voton Gjermania: Populistët e djathtë mund të dalin të tretët
Më shumë se 61 milionë qytetarë votojnë këtë të dielë (24.09) në Gjermani për Bundestagun e ri. Sondazhet nxjerrin kryesuese Angela Merkelin, por sa të fortë do të dalin populistët e djathtë? L...
Pjesëmarrje e ulët rekord në histori, mbyllet votimi në gjithë vendin. VIDEO
Sapo është mbyllur zyrtarisht procesi i votimit në të gjithë vendin. Sipas KQZ-së procesi ishte parashikuar që të zgjaste deri në orën 20:00. Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve shtyu procesin me 60 mi...
Votuesit kanë zgjedhur ‘shtëpinë’. Shtyhet me një orë dhe mbyllet koha e votimit me pak votues.
  Nga të dhëna paraprake duket se pjesëmarrja në votime ka qenë shumë e ulët. Edhe pse koha e votimit është shtyrë edhe një orë (nga 19.00 në 20.00), përsër pjesëmarrja ka mbetur e ulët. ...
PD ka tërhequr për 30 minuta komisionerët e saj në qendrat e votimit
Partia Demokratike në Lushnjë ka tërhequr për gjysmë ore komisionerët e saj në qendrat e votimit. Shkaku pse e ka kryer këtë akt në pikun e ditës së votimeve është se njerëz të dyshimtë dhe të ...
Mbi fletën e votimit, në Shkodër, shkruhet ‘JOZEFINA TOPALLI’
Fletët e votimit janë bërë të pavlefshme nga Demokratët, por megjithatë kanë kujtuar Jozefina Topallin dhe kjo u ka mjaftuar. Mbi fletë shkruajnë jo emrin e Partisë që votojnë, por  emrin e Jozefi...