Etiketa: is_tag

Yuri Kim: ‘Ka ardhur koha të merren hapa të nevojshëm për votën e diasporës!’
Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri  Kim gjatë fjalës së saj në konferencën e KQZ dhe OSBE tha se zgjedhjet e 25 prillit ishin të mira, por jo perfekte.  Kim theksoi se tani është koha të n...
JO TË GJITHA PËR EDI RAMËN, MORE BURRA!
Nga: Astrit Patozi Foltorja thotë se çdo votë për kandidatët e Lulit shkon për Edi Ramēn, ngaqë ata e ndajnë bashkë pushtetin prej shumë vitesh. Partia Demokratike e vulës thotë që kush ...
Ambasada amerikane në Beograd kërkon nga Kosova lejimin e mbajtjes së zgjedhjeve të Serbisë
Nga DRENI HUMBEQA Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Serbi, përmes një njoftimi në Twitter, ka potencuar faktin se serbët e Kosovës me të drejtë vote në Serbi duhet t...
Zgjedhjet 2021, KQZ: Pjesëmarrje e lartë në votime; deri në orën 15:00 mbi 37%, ose mbi 400 mijë votues
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se deri në orën 15:00 pjesëmarrja është e lartë. Sipas KQZ-së deri tani kanë raportuar 1525 qendra votimi nga 5199 që janë në total, që përkthehet në 37....
SPAK regjistron çështjen hetimore/ Kandidati i LSI-së, Etion Joka, u kap duke shpërndarë para në këmbim të votës.
Struktura e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) ka regjistruar çështjen hetimore për videon ekskluzive të publikuar nga “Top News” ku kandidati i LSI-së, Etion Joka shihe...
COVID19/ Komiteti i Ekspertëve vendos rregullat për votimin me 25 prill
Komiteti i Ekspertëve ka publikuar protokollin për zgjedhjet e 25 prillit në mënyrë që të gjithë qytetarët të mbrohen nga Covid-19.  Në çdo hyrje të qendrave të votimit duhet të ketë dezinfekta...
Fshihet me “kapuç në kokë”/ Ilir Meta blen 500 Euro 1 votë për LSI-në, Takohet me…
Ilir Meta është shfaqur hapur duke bërë fushatë me LSI-në madje presidenti po bën pazare duke blerë vota. I maskuar me kapuç në fund të kompleksit të Gjirit të Lalzit, Ilir Meta është duke pritur...
Lista përfundimtare e zgjedhësve/ Rreth 3.6 milionë shqiptarë kanë të drejtë vote, 50.5% e tyre votues meshkuj
Ministria e Brendshme ka publikuar listën përfundimtare të zgjedhësve, për zgjedhjet e Kuvendin të Shqipërisë, të datës 25 prill të vitit 2021.  Nga të dhënat e gjeneruara nga Drejtoria e Për...
Yuri Kim nga Elbasani: Nuk është çudi që disa kandidatë të skualifikohen
Ambasadorja e SHBA Yuri Kim ka bërë një deklaratë të fortë nga Elbasani ku ka thënë se nuk është çudi që disa kandidatë që do të garojnë për deputetë më 25 prill të skualifikohen nga gara. Ndër...
Video/ Georgia: Largojnë vëzhguesit dhe gazetarët, pas kësaj numëruesit e votave tërheqin valixhet e fletëve të votimit nga nën tryezë dhe i skanojnë.
Provat video që duket se tregojnë rastet e bllokuara të votave në Gjeorgji u paraqiten gjatë një seance dëgjimore  legjislative të Enjten. Avokati i Presidentit Donald Trump, ish Kryetari i Qyt...