Etiketa: is_tag

Rusia dërgon sisteme të mbrojtjes së raketave S-400 në Serbi për stërvitje ushtarake
Nga: Zëri i Amerikës/ MOSKË/BEOGRAD – Rusia tha të enjten një divizion i sistemit të saj të mbrojtjes raketore S-400 do të marrë pjesë në një stërvitje ushtarake në Serbi, duke nënvizuar dëshir...
George Sorosi dhe debatet për ndikimin e tij në Shqipëri
Nga: Zëri i Amerikës Xhorxh Soros, është një filantrop i cili ka zgjedhur të investojë për një shoqëri të hapur në Shtetet e Bashkuara dhe mjaft vende të botës dhe ta mbështesë karierën e tij r...
Zëri i Amerikës: Drejtori i DASH në Tiranë takim me Ramën, Kryemadhin dhe Bashën, nuk takon Metën
  Drejtori i Zyrës për Europën Jugore e Qëndrore në Departamentin Amerikan të Shtetit David Kostelancik, zhvilloi sot një seri takimesh me drejtuesit më të lartë të shtetit dhe përfaqësues...
Zëri i Amerikës: ‘Meta flet për komplot ndërkombëtar!
  Zëri i Amerikës ka pasqyruar konferencën për mediat të Presidentit Ilir Meta mbajtur mesditën e sotme. Shkrimi nga Zëri i Amerikës: Në Shqipëri presidenti Ilir Meta u shfaq sot përpara...
Robert Hand: Nga do të shkojë opozita?… Me tradhtarët që zbulon opozita bëhet revoltuese
Nga: Zëri i Amerikës/    Robert Hand, Këshilltari politik i Komisionit të Helsinkit, Robert Hand thotë se dorëzimi i mandateve nga ana e opozitës në Shqipëri është i pajustifikueshëm, pavarësis...
Prokuroria nis hetimin për veprën penale ‘Zbulim i akteve dhe të dhënave sekrete’ në Zëri i Amerikës.
Media 'Zëri i Amerikës' publikoi një ditë më parë një tjetër pjesë të “dosjes 339” por jo vetëm ku tregohet qartë blerja e votave në zgjedhjet parlamentare të qershorit 2017. Nga përgjimet del se ...
Hand: Politikanët shqiptarë lobojnë në SHBA për interesat e tyre, jo të vendit
Nga Keida Kostreci/ Zëri i Amerikës/ Robert Hand, këshilltar politik i Komisionit të Helsinkit, flet për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe se po të ishte qytetar shqiptar do të ishte i skanda...
Shqipëria, një regjim hibrid, në fund të vitit 2018 mund të quhet thjesht ‘autoritarizëm’.
Sipas ‘Zërit të Amerikës’ ‘Freedom House’ është një organizatë jo- qeveritare e Shteteve të Bashkuara, që financohet nga qeveria Amerikane, dhe udhëheq kërkimet dhe mbrojtjen mbi demokracinë, mbi l...
Zëri i Amerikës: Paqartësi për burimin e fondeve për lobim të PD
  Në Shqipëri, Partia Demokratike hodhi poshtë të mërkurën një shkrim të botuar në revistën amerikane “Mother Jones” lidhur me fondet, që kjo parti ka paguar për aktivitete të lobimit në Shtetet e ...
Dy kampet (qeveri- opozitë) janë tërhequr, po diskutohen pika kyçe.
Nga: Zëri i Amerikës/ Në Shqipëri pas kërkesës së djeshme të Zëvendës Ndihmës Sekretarit amerikan të Shtetit Hoyt Brian Yee, opozita dhe qeveria nisën sot diskutimet për një rrugëdalje nga kriz...