Etiketa: is_tag

Në gjithë botën, për 6 orë bien Facebook, Whatsapp dhe Instagram! Kompania: ‘Shkak gabimi teknik gjatë konfigurimit!’
3 rrjetet sociale, në pronësi të Mark Zuckerberg, Facebook, WhatsApp dhe Instagram pësuan një ndërprerje totale të shërbimit në të gjithë botën për më shumë se 6 orë.  Kompania ka bërë me dije se ...
Jack Dorsey i Twitter i përgjigjet Zuckerberg-ut mbi tweetimet e Trump
Jack Dorsey i Twitter i përgjigjet Zuckerberg-ut, mbron tweetimet e Trump për kontrollin e fakteve Drejtori i Përgjithshëm i Twitter Jack Dorsey ju përgjigj CEO-s së Facebook Mark Zuckerberg, i c...
Donald Trump takohet me Mark Zuckerberg në Shtëpinë e Bardhë
Nga: CHARLIE SPIERING Presidenti Donald Trump u takua me CEO-n e Facebook Mark Zuckerberg të shtunën në Shtëpinë e Bardhë si pjesë e aksionit te lobimit personal të manjatit të teknologjisë për...
Zuckerberg premton se do të pengojë pamje me vrasje në Facebook
CEO dhe themelues i Facebook, Mark Zuckerberg ka premtuar sot se kompania e tij do të bëjë gjithçka që është e mundur për të parandaluar prezantimin e incidenteve në rrjetin social. Deklarata vjen...
Facebook do të promovojë lajme nga partnerët “e preferuar”. Humb 3.7 miliardë dollarë pas zgjedhjes së Trump
(FOTO: Mark Zukerberger) Facebook-u po punon për një element aplikacioni që do të promovojë lajmet që janë zgjedhur në mënyrë të veçantë nga kompania, sipas një raportimi nga Business Insider....