Etiketa: 5-yjet

Misteri i madh/ Tre milion nga Maduro për të financuar Levizjen 5 Yje
  Paratë ishin dërguar në konsullatën e Venezuelës në Milano. Destinacioni? Sipas "Abc" ishte Casaleggio, i madhi Matteo Carnieletto Bomba u shperthye nga Abc: me një artikull të tit...
Pesë Yjet dhe Liga afrohen për formimin e qeverisë së Italisë. Kryeministri do të jetë ‘populist’
Kryeministri pritet të zgjidhet nga njëra prej dy partive populiste pas bisedimeve pozitive- Lëvizja Pesë Yjet (M5S) dhe Liga, kanë pak nga pak janë afruar drejt formimit të një qeverie që do t...
Salvini ‘gati për të qeverisur’ Italinë. Jo!, marrëveshjes me ‘5 Yjet’.
Pas fitores së koalicionit të qendrës së djathtë në zgjedhjet e të Dielës, Matteo Salvini shpejtoi të përjashtojë çfarëdo aleance me Lëvizjen anti- establishment ‘5 Yje’. Të hënën ai insistoi se P...
Populistët Italian godasin Joe Biden për pohimet e tij të pabazuara mbi ndërhyrjen e Rusisë
Populistët e ‘Pesë Yjeve’ në itali dhe ‘Lega Nord’ së bashku kanë sulmuar ish zëvendës- presidentin e Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, i cili ka pohuar se Rsuia dhe Vladimir Putin po ndihmojnë kë...