Etiketa: aleatet

Basha ka takuar aleatët ‘për t’i dal përpara situatës’.
( Foto e ditës) Në përfundim të takimit me kreun e PD-së, Lulzim Basha, aleatët e tij tregojnë disa prej qëndrimeve të mbajtura në mbledhjen me dyer të mbyllura. Kreu i LZHK-së, Dashamir She...
Aleatët e Bashës kërkojnë ‘armiqtë’ e Ramës, kudo që të jenë. Kësaj here te Haradinaj në Kosovë
Strategjia e re e opozitës jashtë- parlamentare në Shqipëri me sa duket, ka lënë aksionin në vend për largimin e Ramës, dhe po kërkon ‘armiqtë’ e tij në Kosovë. Kohët e fundit është zhvilluar një ...
PS bën marrëveshje me aleatët për zgjedhjet. 20 parti, pjesë e ASE.
Partia Socialiste është duke nënshkruar marrëveshjen me 20 aleatët e saj për zgjedhjet e ardhshme lokale, për krijimin e koalicionit “Aleanca për Shqipërinë Europiane”, ASE, të cilët ndër të tjera...
Partitë e vogla opozitare: ‘Duam qeveri tranzitore, tryezë nga Presidenti dhe… anëtarë!’
Edhe pse tani janë me minimumin e numrit të anëtarëve, partitë e vogla kërkojnë të ‘bëjnë ligjin’ nga jashtë parlamentit... Grupimi i partive të qendrës së djathtë, që janë njëkohësisht edhe al...
PD dërgon ‘të vegjlit’ te Meta për marrëveshje me Ramën. Meta ishte brenda ‘komplotit’.
  Që dje, kur partitë e vogla aleate të PD-së dolën nga takimi me kreun e delegacionit të BE, Luiggi Soreca, u mor vesh skema e Bashës për të përdorur të vegjlit si ‘krushq’ që të bëjë prapë n...
Aleatët bëjnë diferencën me Bashën: Jo revolucion, por zgjidhje në tryezë; ‘ne mund të bëjmë zgjedhje’…
Sapo ka përfunduar takimi mes ambasadorit të BE-së Luiggi Sorec dhe krerëve të partive të vogla, aleatë të Partisë Demokratike, Fatmir Mehdiu i PR ka shprehur opinionin e liderëve të pesë partive....
BE veçon aleatët e vegjël nga PD
  Partitë e vogla aleate të Pd janë veçuar nga Bashkimi Europian dhe janë thërritur nesër në takim, veç dy orë para kryengritjes së PD duke bllokuar rrugët e vendit. Partitë LZHK, PAA, PBD...
Partia Socialiste mbledh 25 partitë aleate: ‘Opozita po tenton destabilizimin e vendit!’
PS ka mbledhur partitë aleate me të cilat ka ndarë shqetësimin se veprimet e partive opozitare po rrezikojnë destabilizimin e vendit dhe kthimin e kaosit të vitit 1997. Deklarata e PS-së: Pa...
Pas dorëzimit të video- përgjimeve, PD mban mbledhje “të rëndësishme”
Sot që në mëngjes oficerë të Policisë gjyqësore të prokurorisë së Tiranës kanë trokitur në zyrat e selisë së PD ku kanë kërkuar video- përgjimet e shfaqura dje para publikut nga zyrtarë të lartë t...
Aleatët e PD do të kandidojnë …. ja se ku secili.
Pas marrëveshjes mes Lulzim Bashës dhe aleatëve të tij të djathtë, janë zbardhur edhe zonat ku do të kandidojnë ata. Sipas informacioneve nga PD, Agon Duka Duka do ketë një kandidat në Durrës d...
Faqja 1 prej 212