Etiketa: ambasada-amerikane

Një ditë pas rebelimit të Presidentit/ SHBA: Mbështesim Drejtësinë si ‘synim i popullit’ edhe pse ‘e dhimbshme për disa’.
Vetem disa ore pas deklaratave te presidnetit Meta ne media se 'Reforma ne Drejtesi ka deshtuar' per shkak edhe te SHBA e BE dhe se presidneti 'nuk eshte i papune'qe te prese ambasadoren e Amerike...
Ambasada e SHBA, nismë për të ngujuarit e COVID-19: Jemi bashkë edhe kur jemi larg!
Me sloganin “bashkë lëvizim edhe malet”, ambasada amerikane në Tiranë ka çelur një nismë interesante për qytetarët e izoluar që nuk mund të dalin dot nga shtëpitë e të takojnë të afërmit e tyre ap...
COVID-19/ Ambasada e SHBA anulon gjitha intervistat e paracaktuara për Viza Jo-Emigruese deri më 3 prill
Në mbështetje të përpjekjeve të qeverisë së Shqipërisë për të parandaluar përhapjen e mëtejshme të COVID-19 duke kufizuar grumbullimet publike dhe praktikimin e largësisë midis personave, Ambasada...
Byroja e Hetimit është në fazat e fundit të caktimit të kandidatëve/ Ambasada e SHBA.
Ambasada Amerikane ka reaguar me anë të një statusi në “Facebook” duke shkruar se komisioni përzgjedhës i SPAK është tashmë në fazat përfundimtare të përcaktimit të kandidatit më të mirë për Drejt...
Ambasada Amerikane në Tiranë thotë se mirëpret paketën ligjore ‘KÇK’.
Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka deklaruar se përkrah përpjekjet e qeverisë shqiptare kundër krimit të organzuar, ku bën pjesë edhe paketa ligjore që u miratua ditët e fundit. “Ndërsa vazhdo...
Këtë javë mësoni se Byroja Kombëtare e Hetimit, do të veprojnë njësoj si FBI/ Ambasada Amerikane
Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë deklaron se SHBA është e përkushtuar në luftën kundër korrupsionit,  ndërsa pohon se Byroja e Kombëtare e Hetimit do të hetojë dhe veprojë ngjashëm me FB...
Tërmeti/ Ambasada Amerikane: SHBA dhe Shqipëria gjithnjë pranë njëri-tjetrit në kohë të vështira
Ambasada Amerika ka reaguar pak më parë nëpërmjet një statusi në “Facebook” dhe shpreh ngushëllimet për tërmetin që ka prekur Shqipërinë. Në status thuhet: Shtetet e Bashkuara janë pranë miqve ...
Ambasada SHBA sqaron qëndrimin e saj për rrjetin 5G në Shqipëri: “Gazetaria ‘shkel e shko’ është çorientuese!”
Zonja Leyla Moses-Ones, e ngarkuara me Punë e Ambasadës së SHBA në Tiranë, duke qartësuar qëndrimin mbi Rrjetin G5, ndërkohë i është përgjigjur edhe medies pranë PD-LSI që desinformioi duke thënë ...
Kush mashtron me të dhënat në ambasadën e Amerikës, dënimin e ka gati. Agron Selmani u arrestua sapo doli…
Të shumtë janë ata që duan të prekin ëndrrën amerikane, madje duke përdorur të gjithë mënyrat ose  duke falsifikuar dokumente. Në rregullat e aplikimit, kriter kryesor është të jesh i vërtetë e...
Media: Ilir Meta shkoi të sfidonte Perëndimin në “zemrën e komplotit”, SHBA e ‘këput në mes’ duke e kërcënuar me SPAK
I këshilluar nga këshilltarët më të këqinj të mundshëm, mendja e Ilir Metës ka qënë e fokusuar e tëra në “zemrën e komplotit” të Perëndimit kundër tij, dhe dje ka tentuar të tregojë muskujt, teksa...
Faqja 1 prej 3123