Etiketa: ambasada-e-shba

Ambasada e SHBA publikon pamjet nga salla e re e gjyqit: Po trajtojmë gjyqtarët për Reformën në Drejtësi
Ambasada e SHBA-së në Shqipëri publikon pamje nga salla e re e gjyqit në vendin tonë, e financuar nga USAID, duke u shprehur se reformat e suksesshme në drejtësi mbështeten te gjyqtarët e rinj. ...
Operacion i Policisë dhe Sigurisë së ambasadës së SHBA: 20 vetë në pranga!
Një megaoperacion po zhvillohet nga “operacioni i shërbimit diplomatik të Sigurisë në US Embassy i (DSS-OCI) Tirana, në bashkëpunim me një njësi speciale nga Policia e Shtetit ka kryer operaci...
Ambasada Amerikane: Dje u dërguan në teren inxhinierë, do ndihmojnë në vlerësimin e dëmeve
Mbi situatën e krijuar në vend si pasojë e tërmetit që goditi vendin mëngjesin e 26 nëntorit ka reaguar sërish Ambasada Amerikane. Përmes një postimi në Facebook shkruhet: “ USAID ka dërguar...
SPAK nuk do të kursejë askënd; ja si do të punojë! Ambasada e SHBA/ VIDEO
Me një shënim në “Facebook”, ambasada e SHBA thotë se SPAK-u nuk do të kursejë askënd, përfshirë zyrtarët e lartë të shtetit, por edhe ish-zyrtarët. Sipas saj, ky institucion do të veprojë në mëny...
Anarkistët sulmojnë rezidencën e ambasadorit amerikan në Athinë. Kërkojnë lirimin nga burgu të një terroristi.
Anarkistët e grupit “Ruvikona” sulmuan me bojëra dhe tymuese rezidencën e ambasadorit amerikan në Athinë, sot e mërkurë, rreth orës 04:00. Sulmi ndaj ambasadorit përfshihet në një sërë protesta...
Ambasada e SHBA në Tiranë: Policia shqiptare ‘si një nga më të mirat në Europë!’
E ngarkuara me punë e SHBA-ve në ambasadën amerikane në Tiranë Leyla Moses-Ones ka bërë vlerësime sot për policinë shqiptare ‘për punën e bërë kundër terrorizmit’. Në seminarin dy ditor që po zhvi...
Shtetet e Bashkuara: Parlamenti funksionon. Të ikurit nga Parlamenti kanë një mundësi, të shkojnë në zgjedhje!
Ambasada Amerikane tha se “nxit këdo që mendon të kandidojë që të regjistrohet në zgjedhjet vendore të 30 qershorit”. Në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për qëndrimin e Ambasadës ...
Qytetarët amerikan, larg nga protesta, ‘ruani profil të ulët’ para rrezikut/ Ambasada
Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë u bën thirrje qytetarëve amerikan që ndodhen në Shqipëri që ' të shmangin pikat e grumbullimit' të cilat mund të kthehen në ' demonatrata'. Ambasada bën ...
“Alarm” i Shteteve të Bashkuara mbi protestën: Larg turmave të njerëzve në 16 shkurt!
Si zakonisht, përpara zhvillimit të mitingjeve politike që rrezikojnë të përshkallëzojnë në akte dhune, Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka njoftuar shtetasit amerikanë të je...
Shqipëria po ndërton një sistem të ri drejtësie; ambasada e SHBA u bën thirrje prokurorëve ‘me kurajë’
Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë u ka bërë thirrje prokurorëve që të aplikojnë për t’u bërë pjesë e SPAK, me qëllim që të ngrihet sa më shpejt një sistem i ri i drejtësisë në Shqipëri. ...
Faqja 1 prej 212