Etiketa: ardit-rada

Gruan e Arkanit, Kosova e ruajti me polici! Shqipërinë po e kryqëzojnë për Bregoviçin që vjen nga Parisi
Nga Ardit Rada Ishte 8 dhjetor i vitit 2018, kur këngëtarja serbe Svetllana Razhnatoviç, e njohur si Ceca, kaloi kufirin në Jarinjë për të hyrë në Kosovë. E veja e kriminelit paramilitar Arkan ...
Sali Berisha, ky palaço i Kuvendit nga shtatori e tutje
Nga Ardit Rada E mbani mend kur fliste italisht në Kuvend? Se kur i premtonte vajza shqiptare Berluskonit për në Itali s’e besoj ta kujtoni! Ky njeri që gëzoi çdo pushtet me familje e shoqëri, ...
Sali Berisha, ky “kalë i ngordhur”, që do të sfidojë Amerikën
Nga Ardit Rada Me Kodin Penal të çfarëdolloj regjimi e kohe, Sali Berisha do të akuzohej së paku për fshehje të provave dhe moskallëzim krimi. Nuk po shkoj tek emocionet e shumëku...
Ku Albana, e ku Armela
Nga Ardit Rada Albana Vokshi, që ka djegur mandatin për mendt e Lulit dhe Monikës, e sheh ende veten si kryetare e komisioni kuvendor për Median dhe Edukimin. Pas dy vitesh e gjysmë jashtë parl...
Një përgjigje për Berishën dhe ‘avokatët’ e tij: Edhe Sanader e futi Kroacinë në NATO dhe u dënua me 10 vite burg
  Sali Berisha dhe të tijët kanë zgjedhur të mbrohen para shqiptarëve me faktin se gjatë qeverisjes së PD në vitin 2009, Shqipëria u anëtarësua në NATO. Sipas demokratëve dhe ish-kryeministrit...
Fushata e kotë e Lulzim Bashës gjatë vapës
Nga Ardit Rada Nëse ka ndonjë që me të drejtë duhet të habitet nga Lulzim Basha këto ditë, ata duhet të jenë vetë demokratët. Rinisja e fushatës pasi votat e 25 Prillit u numëruan një më një, s...
Mandati i tretë nuk është luks…
Nga Ardit Rada Teksa gjysmat e kutive të 25 Prillit janë numëruar, duket se Edi Rama do ta përmbysë historinë e qeverisjeve në vend. Ajo fjala e se ‘nuk të lë Amerika më shumë se dy mandate’ po...
Mos e bëni vaksinën! Kur edhe mjekët bëhen pjesë e tam-tamit elektoral
Nga: Ardit Rada. Deri dje refreni ishte “pse s’ka vaksina”! Sot ky refren ka ndryshuar: Po na sillni vaksina të pacertifikuara! Dikur thoshin “hip se të vrava, zbrit se të vrava”. Politikanë, m...
Ku dhe kush janë “banditët” që kërkon Ilir Meta?
Nga Ardit Rada Thirrja e një gazetari shtatë vite më parë, se ‘qelbësirat’ duhet të bashkoheshin kundër Berishës, iu kthye refren këtij të fundit si justifikim për humbjen në vitin 2013. Madje ...
Përralla e Bashës për fëmijët e Aleks Nikës
Nga Ardit Rada Lulzim Basha ka përdorur një natë më parë të shoqen. Ose më saktë kanë rënë dakord që të publikojnë një moment familjar në funksion të fushatës elektorale që kanë përpara. Siç e ...
Faqja 2 prej 3123