Etiketa: arrestim

Drejtësia në dritën e SPAK, arrest për gjyqtaren në Korçë dhe burrin e saj, shef i Departamentit në Universitet.
(FOTO: Gjyqtarja Mimoza Margjeka, e arrestuar sot) Policia e Shtetit në koordinim me SPAK kanë vënë në pranga një gjyqtar dhe tre avokatë të akuzuar për korrupsion. SPAK ka urdhëruar arrest...
Arrestohet një artist, ‘ Stresi’, si anëtar i një grupi kriminal ‘narkotikësh’ dhe ‘krime kundër njeriut’.
“Forca e Ligjit në veprim vë në pranga një nga antarët e një grupi kriminal që operon në Tiranë në lidhje me aktivitetin e kundraligjshëm me tendencë ‘Trafikim narkotikësh’ dhe ‘Krimeve kundër per...
Arrestohet drejtoresha e Hipotekës në Sarandë për veprën penale “përfshirje në zgjedhje”.
Është arrestuar në plazhin e Borshit, teksa ndodhej me pushime bashkë me familjen, drejtoresha e Hipotekës së Sarandës, Adriana Shehu- njofton Saranda Web. Tani për tani zonja Shehu ndodhet nën...
Arrestohet gazetari i njohur i CNN, “ i çmenduri” Richard Quest
Gazeta “The Huffington Post” e Amerikës sapo ka raportuar  se në “Central Park” në New York është arrestuar  gazetari i njohur i CNN, Richard Quest. Sipas medias amerikane, gazetari është gjetu...
Njëri nga “bashkëpunëtorët” e grabitjes në Rinas, bie në duar të Policisë
Disa burime policore thonë se personi që tashmë dyshohet si pjesëmarrës në grabitjen e valutës së Bankës BKT në rrugine  Rinasit pak ditë më parë, ka tre ditë që ndodhet në duar të policisë. Polic...
Gjermania arreston tre Sirianë me “mision nga IS”, anëtarë të një celule të fjetur
  Tre burra sirianë janë arrestuar në Gjermani të dyshuar se janë dërguar nga i ashtuquajturi Shteti Islamik (IS) me qëllim sulmesh, thanë prokurorët. Burrat, të moshave nga 17 deri 26 ...