Etiketa: arti

Ndahet nga jeta Paulin Preka, 86 vjeç, Mjeshtri i Madh i humorit shkodran.
Eshtë ndare nga jeta në moshën 86-vjeçare Mjeshtri i Madh i humorit shkodran dhe mbarë shqiptarë, Paulin Preka. Kolosi i humorit shqiptar mbylli përgjithmonë sytë në Itali, ku jetonte prej vitesh ...
TË GJITHË I BASHKON ‘SHPIRTI’…
Frrok Çupi/ Kot thonë se ‘jam demokrat’ a ‘jam liberal’. Madje edhe ‘i dënuar’ në diktaturë, prapë ke një shpirt me këta. E besoni se të gjithë kanë një shpirt: Komunizëm?! Po i tregoj ca prova ...