Etiketa: atentati

Parandalohet një atentat në Shëngjin, arrestohen Nikoll Sherrniku, 28, dhe Flutura Berisha, 34!
Një ngjarje kriminale, që siç duket nga rrethanat e organizimit dyshohet për një vrasje, por që ende nuk është konfirmuar, është parandaluar nga policia e Lezhës ditën e sotme në Kune në Shëngjin....
Novela e gjatë e atentatit në Fushë-Krujë/ Civilë që përdorën teknika ushtarake
 Detaje të reja janë zbardhur nga krimi i rëndë që tronditi gjithë Shqipërinë mesditën e 17 korrikut, ku në mbikalimin e Fushë-Krujës, tre persona mbetën të vrarë, mes të cilëve edhe Brilant...
Atentati dhe komploti ndaj Bashës/ Prokuroria pushon çështjen penale ndaj një maqedonasi dhe 2 kosovarëve
  Anila Hoxha/ Top Channel Një maqedonas dhe 2 kosovarë u hetuan për një kohë të gjatë si të dyshuar se po përgatisnin komplot dhe atentat ndaj kryetarit të opozitës Lulzim Basha, por pas tr...
Cili ishte Ervin Dalipaj, polici që mbeti viktimë e atentatit sot?!
(FOTO: Pamje nga vendi i atentatit ku u vra Dalipaj)/ Krimi i dyfishtë i ndodhur sot në autostradën Tiranë Durrës ka qenë i mirëplanifikuar. Mendohet se prapa Audi S8-së me të cilën udhëtoni...