Etiketa: banka

Sinjale shqetësuese: Goditje financiare, renie e Bursave botërore në Mars.
Renie e bursave botërore në Mars.Eshtë basti i hedge fund më të madhnë botë, Bridgewater, themeluesi i të cilit Ray Dalio sapo ka nënshkruar kontrata sigurimesh për 1.5 miliardë dollarë për të mbr...
Euro vendoset në ekuilibër të ri, shkak sezoni shumë i mirë turistik/ Guvernatori Sejko
Sejko: Gati të ndërhyjmë nëse kursi i këmbimit ndikon në inflacion Banka e Shqipërisë vlerëson se niveli aktual i kursit të këmbimit, ku leku edhe përgjatë kësaj periudhe ka patur një mbiçmim n...
Në Maqedoninë e Veriut plaçkitet banka ‘Tutunska’; 100 mijë euro ‘viktimë’/ ALSAT
Një filial i bankës “Tutunska Banka” në Shkup, Maqedoni e Veriut ka rënë  këtë të hënë pre e grabitësve. Siç raporton “Alsat”, janë grabitur rreth 100 mije euro dhe kanë qenë të paktën tre persona...
Grabitësi i bankës në Tepelenë po kërkohet në të gjitha rrugët, nga toka dhe nga ajri.
Tashmë është identifikuar personi që grabiti me armë një bankë në qytetin e Tepelenës. Ai është Kristo Ruçi, 25 vjeç, i njohur si trafikant droge. Policia është vënë në ndjekje të tij, duke për...
Banorët e Tiranës kanë për të kthyer në bankë rreth një miliardë euro.
Banorët e Tiranës nuk ngurrojnë për të marrë një hua, si për të blerë një shtëpi, apo edhe për qëllime konsumatore, si makina, riparim shtëpie, blerje elektro-shtëpiakesh, apo edhe telefonash celu...
Pse u arratisen nga banka 2 miliardë euro? I thithën Vettingu dhe taksat.
-Është një e pesta e gjithë parasë në vend...- Paraja jashtë sistemit bankar shqiptar arriti kulmin në fund të 2017 duke regjistruar një shifër rekord prej 265 miliardë lekësh, sipas bankës qendror...
I pesti në grabitjen e Bankës ishte një profesionist i provuar me Bankat në Greqi
  (FOTO: I dyshuari i pestë, Admir Murataj)/ Informacionet nga Policia se mbrëmë po “gjuante” nga toka dhe nga ajri për të zbuluar dy personat e tjerë të përfshirë në grabitjen e Bankës...
Dy persona kanë pranuar se janë pjesë e grupit që grabiti ‘Bankën’ në rrugën e Rinasit.
Njoftimet konfidenciale nga Policia bëjnë me dije se dy personat e arrestuar si të dyshuar për vjedhjen e vbalutës së Bankës së nivelit të dytë BKT, në rrugën e Rinasit, kanë pranuar autorësinë. ...
Andis Harasani: Policit i thua mbyll sytë një herë e dy; herën e tretë i mbyll për qejfin e vet.
(FOTO: Andis Harasani- ish deputet i PS)/ Ish-deputeti i Partisë Socialiste Andis Harasani ka reagur në Facebook në lidhje me deklaratën e Kryeministrit Rama në rubrikën online “Komunikimi i ja...
Dje mungoi edhe qytetari digital! SARKAZEM
Nga Ylli Dylgjeri/ U grabit një furgon që transportonte paratë e bankës drejt Rinasit dhe infomacion për rendin ishte minimal. Siç u pa, në vëndngjarje nuk mungonin kalimtaret e rastësishëm,...
Faqja 1 prej 212