Etiketa: basha

Bujar Nishani: ‘Si mund të fitojë zgjedhjet Basha kur në PD e votojnë vetëm 30% e anëtarësisë?!’
  Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD Bujar Nishani, njëherësh pjesë e grupimit “PËR PD” që kërkonte zgjedhje në selinë blu dhe largimin e Lulzim Bashës, e ka akuzuar rëndë këtë të fundit,...
Fati politik i opozitës – ndarja e Bashës nga Berisha
Nga: Dojce Vele Zgjedhja e Lulzim Bashës për të tretën herë, kryetar i PD, partia më e madhe e opozitës në Shqipëri, shtron pyetjen: A do të ringrihet PD për të luajtur rolin e saj kundrejt qev...
Basha me demokratët në Kavajë: ‘Kush përveç meje do të sjellë demokracinë?’
Edhe pse mbi krye ka vetëm humbje të njëpasnjëshme zgjedhjesh, Lulzim Basha vijon të tentojë të bind demokratët se ai është zgjedhja më e mirë dhe se 25 prillin nuk e kanë humbur, por ishte regjim...
Roth në takim me Bashën thotë se “i besojmë raportit të ODIHR”. Në 22 qershor shpresojmë që KE të çelë negociatat’.
Ministri i Jashtëm gjerman, Michael Roth, është shprehur se për zgjedhjet i beson raportit të dalë nga OSBE/ OHDIR, duke e cilësuar këtë të fundit si një institucion të paanshëm. Ai tha se roli...
Ibsen Elezi bën deklaratën e papritur: Basha nuk shkon dot në Amerikë
Ibsen Elezi, kandidat i skualifikuar nga gara për kryetar i Partisë Demokratike, në një intervistë mbrëmjen e djeshme është shprehur se kreu i PD-së, Lulzim Basha nuk udhëton dot drejt SHBA. Ai...
Zgjedhjet për kryetarin e ri të PD, Nishani: Vendimi është i imponuar dhe i pakonsultuar, ka një tentativë për t’u manipuluar.
Vendimi për të shkuar në zgjedhje të parakohshme për të zgjedhur kryetarin e ri të Partisë Demokratike, është një vendim i pakonsultuar dhe që qartazi duket se ka një tentativë për manipulim të kë...
Gjenerali Piro Ahmetaj shpërthen ndaj Bashës: Vish opingat e Sheros dhe largohu kokulur!
Gjenerali Piro Ahmetaj është bërë bën thirrje Lulzim Bashës që të japë dorëheqjen dhe të largohet nga posti kryetarit të PD pasi humbi në zgjedhjet e 25 prillit, duke u bërë pjesë e demokratëve të...
Fushata e kotë e Lulzim Bashës gjatë vapës
Nga Ardit Rada Nëse ka ndonjë që me të drejtë duhet të habitet nga Lulzim Basha këto ditë, ata duhet të jenë vetë demokratët. Rinisja e fushatës pasi votat e 25 Prillit u numëruan një më një, s...
Krahu i Berisha- Metës i kërkon Bashës të ndërpresë marrëdhëniet me SHBA-BE. ‘Diplomatët nuk kanë punë me ne!’
Berisha dhe Meta tërheqin Bashën në linjën radikale pas humbjes së radhës. Gazetari që drejton televizionin e tyre thirrje kreut të PD-së që të mos lejojë hyrjen e ambasadorëve të SHBA-BE në...
Basha nga Durrësi për 25 prillin: Ky rezultat nuk do të pranohet kurrë!
Pas humbjes së zgjedhjeve të 25 prillit, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka zgjedhur një takim me strukturat e forcës së tij politike për të konfirmuar se nuk ka ndërmend t'i njohë re...
Faqja 10 prej 61« E para...89101112...203040...E fundit »