Etiketa: is_tag

Cili është dokumenti që detyron Lulzim Bashën të kthehet kryetar i PD dhe të firmosë në KQZ?
Partia Demokratike nuk u regjistrua sot nga Komisioneri i Zgjedhjeve sepse mungon një dokument shumë i rëndësishëm, deklarata e kryetarit të partisë me angazhimin për mos blerjen e votave. Deklara...
Regjistrimi në KQZ/ Celibashi: ‘PD-në e drejton Basha’, jep 48 orë afat për plotësim dokumentesh
Kërkesa e tij është rrëzuar nga Komisioneri i Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi, i cili tha se ai njeh si kryetar të Partisë Demokratike atë që është në Gjykatën e Tiranës. Celibashi tha se është Lulzi...
Veliaj fiton përfundimisht gjyqin ndaj kunatit të Bashës, Gjykata e Posaçme e Apelit hedh poshtë pretendimet e Isufit
Kryebashkiaku Erion Veliaj ka fituar përfundimisht betejën gjyqësore, edhe në Gjykatën e Posaçme të Apelit, me kunatin e kryetarit të PD, Lulzim Basha, Erion Isufi. Ky i fundit e kishte paditur Ve...
Berisha sillet si kryetar, por në Gjykatën e Tiranës figuron Lulzim Basha!
Ndonëse Sali Berisha sillet si drejtues i PD dhe e ka marrë të mirëqenë faktin se sipas tij Komisioni i Rithemelimit është një organ legjitimin dhe vendimet e tij janë të detyrueshme për zbatim, n...
Basha në Shkodër: Kam bërë gabime, kurrë faje, më 6 mars fituan antivlerat
“Brenda familjes tonë po ndodh një dramë, por dramat janë mundësi për t’u ndarë me të shkuarën. Unë kam një parim për bashkimin e demokrateve rreth vlerave”. Me këto fjalë iu drejtua ish-lider...
Basha nga Shkodra: Kur Berisha do marrë përgjegjësinë e të iki si unë?
Ish-kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim me strukturat e PD Shkodër. Ai u prit nga kreu i PD-së në Shkodër, Xhevdet Amuli, dhe ish-kandidati për bashkinë Shkodër, Xhemal Bushati. ...
Dorëheqja e Bashës johnë në mediat amerikane
  Dorëheqja e Lulzim Bashës nga posti i kryetarit të Partisë Demokratike ka qenë kryefjala e mediave shqiptare. Ky lajm ka arritur të marrë një vëmendje të madhe dhe të komentohet gjatë edhe n...
Dorëheqja e Bashës, Ambasada e SHBA: Vendim që meriton respekt! Urojmë të përcaktojë rrugën që PD të ecë drejt së ardhmes
Ambasada e SHBA ka reaguar pas dorëheqjes së Lulzim Bashës si kryetar i Partisë Demokratike. "Vendimi i marrë nga Lulzim Basha sot për t’u dorëhequr si Kryetar i Partisë Demokratike meriton res...
Lulzim Basha jep dorëhiqjen si kryetar i PD
Qe ne nisjen e mbledhjes se keruar nga Basha ne kryesine e PD, ai dorëhiqet si kryetar i PD: 'Bëj një hap pas për të ndihmuar në ringritjen e partisë!', tha ai. 'Investova gjithcka për një zgji...
A do japë sot dorëheqjen kryetari i PD? Zbulohet lëvizja e fundit e Bashës, takimi në ora 17.00
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka thërritur sot një mbledhje me strukturat drejtuese.  Kjo vjen pas humbjes së zgjedhjeve të "6 Marsit",  ku njëkohësish Basha ka lajmëruar për të qe...