Etiketa: is_tag

Basha mbledh të mërkurën kryesinë e re të PD-së. Grupi i Bardhit ‘zhduket’
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha mbledh të mërkurën, 13 shtator, për herë të parë kryesinë e re, të ‘pastruar’ nga grupi ‘Bardhi’. Pjesë e kryesisë, do të jetë tashmë si Sekretar i Përgjith...
Basha, mesazh Bardhit dhe mbështetësve të tij: ‘Nëse s’reflektoni, udhë të mbarë në bunkerin anti-amerikan!’
Kryetari i PD, Lulzim Basha, ka mbledhur sot Kolegjin e Kryetarëve. Gjatë fjalës së tij para gazetarëve, Basha deklaroi se është koha që të lihen pas 2 vite tollovi dhe të ecet përpara. Mbajtja e ...
Basha flet para seancës Parlamentare: ‘Detyrën e kryetarit të grupit parlamentar të PD do ta delegoj!’
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në nisje të sesionit të ri parlamentar ka deklaruar se kauza e forcës politike që ai përfaqëson është t’u shërbejë qytetarëve. “Kauza jonë, beteja j...
Basha mbledh Kryesinë e PD-së. Ftesa i është dërguar edhe grupit të Bardhit
Gazetarja e ABC News, Erneta Shevroja, ka zbuluar detaje të reja nga mbledhja e kryesisë së Partisë Demokratike, e cila do të zhvillohet mbrëmjen e kësaj të mërkure. Mësohet se në qendër të kës...
17 Deputetë të PD kundër Bashës, promotori është Gaz Bardhi
Shtatëmbëdhjetë deputetë të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike do të bojkotojnë mbledhjen e Këshillit Kombëtar të partisë që është parashikuar për të martën. Lajmin e bëri të ditur kreu...
Lulzim Basha reagon mbi dhunën pas mbledhjes së PD-së: ‘Refuzoj kulturën e vjetër politike!’.
Ish-kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas debateve dhe dhunës së ndodhur një natë më parë në mbledhjen e kryesisë. Basha përmes një postimi në rrjetet sociale shkruan se ai is...
Basha kërkon të hapim letrat e të tregojmë pasurinë e çdo politikani, le ta fillojnë me mua!
Ish kreu i PD-së zhvilloi sot një takim sërish me të rinjtë. Lulzim Basha deklaroi se politika e vjetër, luan lojën e saj dhe se nuk është e angazhuar t’u shërbejë qytetarëve, por synon vetëm push...
Basha me demokratë të Njësisë 2 në Tiranë: Do bëj opozitë të vërtetë në shërbim të njerëzve!
Lulzim Basha në një takim të zhvilluar me një grup anëtarësh të PD të Njësisë nr. 2 në Tiranë është shprehur nuk do të behet kurrë pjesë e baltosjes, duke iu përgjigjur kështu sulmeve të Sali Beri...
Lulzim Basha kthehet në skenën politike, organizon takim me të rinjtë e FRPD-së
Pas humbjes së thellë të opozitës në zgjedhje, në skenën politike të Partisë Demokratike duket se po rikthehet ish-kryedemokrati Lulzim Basha. Burime për Report Tv bëjnë me dije se Lulzim Basha...
Cili është dokumenti që detyron Lulzim Bashën të kthehet kryetar i PD dhe të firmosë në KQZ?
Partia Demokratike nuk u regjistrua sot nga Komisioneri i Zgjedhjeve sepse mungon një dokument shumë i rëndësishëm, deklarata e kryetarit të partisë me angazhimin për mos blerjen e votave. Deklara...