Etiketa: beograd

Nisin fluturimet Kosovë- Serbi. Grenell: “Kjo është fitore e Trump”.
  I dërguari special i presidentit të SHBA-së, Trump  për bisedimet Kosovë -Serbi, Richard Grenell reagoi pas marrëveshjes për fluturimet e synuara direkte ndërmjet Prishtinës dhe Beogradi...
Grenell në Beograd me mesazhin: ‘Qytetarët e Serbisë dhe të Kosovës duan paqe!’
Richard Grenell, i dërguari special i presidentit amerikan Donald Trump për bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë mbërriti në Beograd me një mesazh të qartë. “Qytetarët e Serbisë dhe të Kosovës dës...
Serbët në Beograd protestojnë për Partinë që ka shtatë vjet në pushtet
Demonstruesit në Beograd, Serbi, protestuan për fundjavën e 34 me radhë më 27 korrik kundër shtatë vjetëve në pushtet të Partisë Progresive Serbe, sipas Radios Free Europe / Radio Liberty. Prot...
Alarm për bombë në Beograd: Evakuohet avioni i Lufthansës
130 pasagjerë dhe pesë anëtarë të ekuipazhit u evakuuan nga një aeroplan i Lufthansa që po nisej për në Frankfurt. Kontrolle në progres Alarm për bombë në aeroportin e Beogradit, në Serbi. Këtë...
Asnjë marrëveshje?… Serbia thotë se mund të tërhiqet nga oferta e anëtarësimit në BE
BREITBART LONDON BEOGRAD, Serbi (AP) - Ministri pro-rus i mbrojtjes i Serbisë thotë se vendi ballkanik mund të braktisë qëllimin e anëtarësimit në Bashkimin Evropian, për lidhje të ngushta me M...
Ballkani në krizë identiteti, ‘kapet’ edhe pas video- klipeve ‘në cilën kishë’ u realizua
Ky debat është hapur nga politika në Serbi rreth një klipi të këngëtares shqiptare Era Istrefi, që është realizuar në Kishën Ortodokse. Ministri i Jashtëm i Serbisë e ka quajtur ‘ule’ të imazhit t...
Kultura e Kosovës për audiencën e Beogradit: “Mirëdita, dobar dan!”
Javën e ardhshme, më datë 30 maj fillon edicioni i pestë i Festivalit “Mirëdita, dobar dan!”, i cili do të organizohet në Beograd dhe zgjat deri më 2 qershor, shkruan KultPlus. Ky festival përm...
Rama thotë në Serbi se në Shqipëri “nuk e kemi pasur shtetin”
Nga Veritas.com.al/ Ajo çfarë  provoi të gaatuajë gjithë periudha e sulmit “akademik” jugosllav mbi “paaftësinë e shqiptarëve për shtetformim”, kulmoi në një “autogol” politik të kryeministrit ...
Vuçiç ironizon Ramën në Beograd. “ Ky i di” të gjitha, ka thënë… Dhe një ironi nga Veritas
  Para pak kohe, dy kryeministrat, Rama dhe Vucic janë ulur në panelin e “Forumit për Siguri në Beograd. Vucic foli për akuzat që i bëhen në Beograd si “pro gjerman”. I thonë se “çfarë ...
Joe Biden shpreh ngushëllime për viktimat e NATO-s në Beograd
  Zëvendës presidenti i Shteteve të Bashkuara gjatë vizitës në Beograd ditën e Martë me qëllim normalizimine  amrrëdhenieve mes Kosovës dhe Serbisë, praqiti ngushëllime ndaj Serbëve të cilët h...
Faqja 1 prej 212