Etiketa: bullgari

Arrijnë në Shkup dy aeroplanët me trupat e viktimave të aksidentit në Bullgari
Mesditën e 3 dhjetorit, në Aeroportin e Shkupit janë ulur dy aeroplanët me trupat e viktimave të autobusit, i cili u dogj më 23 nëntor në një autostradë të Bullgarisë. Në pistën e aeroportit, t...
Tragjedia e Bullgarisë/ Në autobus ka pasur një cisternë ilegale me 1 mijë litra naftë dhe 30 mijë fishekzjarrë
Gazeta maqedonase “Infomax” ka publikuar detaje të reja lidhur me aksidentin tragjik të 23 nëntorit – ku humbën jetën 46 persona – mes tyre 12 fëmijë. Sipas informacioneve nga hetimi, Infomax z...
Aksidenti në Bullgari më i rëndi në 10 vitet e fundit në Europë
Aksidenti tragjik që ndodhi në orët e para të ditës së martë në Bullgari, në të cilin humbën jetën 46 persona, konsiderohet si aksidenti më i rëndë automobilistik që ka ndodhur në 10 vitet e fundi...
Aksidenti tragjik në Bullgari: Qeveria e Maqedonisë së Veriut shpall tre ditë zie
Pas aksidentit të autobusit në Bullgarinë Perëndimore, që mori jetën e 46 personave – mes tyre 45 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut – dhe 12 fëmijë, qeveria maqedonase vendosi që të shpallet tre d...
“Besa Trans”, nga katër kontrolle të inspektorëve, ka marr katër padi penale në vitin 2021
Shkup, 23 nëntor – Kompania “Besa Trans”, autobusi i të cilës u dogj në rrugën Struma në Bullgari ku të gjallë u dogjën 45 udhëtar nga Maqedonia ka katër padi penale për mos respektimin e protokol...
Tragjedia në Bullgari: ‘Për disa euro më shumë shtojnë sedilje, në këtë rast shtuan viktimat!’.
Detaje të reja për aksidentin tragjik në Bullgari dhe pikëpyetje të shumta ka ngritur gazetarja Migena Gorenca për Report Tv, lidhur me sigurinë që ka ofruar shoqëria e transportit “Besa Trans” me...
Aksident tragjik me 46 viktima në Bullgari – 45 ishin shqiptarë të RMV-së
Të paktën 46 persona kanë vdekur, 45 prej tyre shqiptarë nga Maqedonia e Veriut, pasi një autobus u përfshi nga flakët në orët e para të 23 nëntorit. Sipas autoriteteve bullgare, ky incident nd...
Kryeministri i Bullgarisë heq pengesën për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut drejt BE.
Mosmarrëveshjet mes Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut kanë penguar edhe Shqipërinë për çeljene  engociatave me BE dhe mbajtjen e Konferencës së Parë Ndërqeveritare, por deklaratat e fundit të kr...
Një shtetas turk, trafikant droge, kapet në Bullgari me pasaportë shqiptare.
Një shtetas turk me pasaportë shqiptare është ekstraduar drejt Shqipërisë pasi ka qenë pjesë e një grupi të strukturuar kriminal për trafik droge.   Bëhet fjalë për shtetasin Rexhep Ipe...
Policia britanike nuk konfirmon shtetësinë e viktimave në kamion: ‘Nuk dimë as kush e njoftoi ambulancën!
Policia britanike nuk ka arritur ende të identifikojë shtetësinë e 39 viktimave të gjetur brenda një kamioni në jugperëndim të vendit, të cilët dyshohen se janë emigrantë. Pippa Mills, zv.Shefe e ...
Faqja 1 prej 212