Etiketa: cakaj

Philip Reeker: Me reformën në Drejtësi ‘nuk ka asnjë kompromis’/ Ministri Cakaj
Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Çështjet Europiane, Philip Reeker është takuar me ministrin Gent Cakaj, ku sipas këtij të fundit, është shprehur se për SHBA, reforma në drejtësi nuk mund ...
Holanda nuk bllokon ‘lëvizjen e lirë’; Shqipëria pret rekomandim pozitiv për negociatat në BE/ Ministri Cakaj.
Ministri i Jashtëm Gent Cakaj i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” u shpreh se mocioni për vizat nga parlamenti holandez nuk është final. Ai u shpreh se ekziston një arbitër më i lartë ai që...
Jemi vendi më i çuditshëm i botës: Konsulli i nderit, një biznesmen, gëzon privilegje që s’i ka askush!
Nga Gent Cakaj, ministër i Jashtëm Ju informoj se kam vendosur  për marrjen e masës së tjetër  të domdosdoshme ka ardhur koha të bëjmë një praktikë. Jemi një vend në botë që kemi plot 38 konsul...
20 diplomatë shqiptarë që kryejnë detyrën në botë, shkarkohen nga detyra/ Ministri Cakaj
“Sot ndaj faktin se kam vendosur të shkëpus marrëdhënien me një pjesë të punonjësve që nuk përmbushin as kushtet ligjore dhe as minimale profesionale për të kryer detyrën dhe lëre më vizionin e kr...
Çfarë e tërheq tek Gent Cakaj Edi Ramën, që e do kaq shumë?
Koment nga: 27.al/ Me siguri duhet të jetë kultura e zgjerume e Gent Cakajt që e ka mahnitur deri në admirim Edi Ramën. Pasi ky ngulmim deri në shpërthime emocionale nuk mund të shpjegohet me n...
Presidenti Meta thotë se ‘delegimi’’ i detyrave është domain i kryeministrit
Në kulmin e zhurmave histerike që shpërthyen me ish- presidentë, me ish ministra, me turli lloj larosh e balosh në ‘gazetari’ se Edi Rama ka poshtëruar atdheun duke i deleguar detyrat e ministrit ...
NJË KOSOVAR I SULMUAR NGA DY SHTETET
Frrok Çupi/ Mund të ishte një sllav i admiruar në dy shtetet; dhe ka qenë. Edhe kjo është pasqyrë e Internacionalizmit. Marshalli Josif Broz Tito ishte ‘shpëtimi’ e udhëheqjes në Tiranë, dhe po...
Megjithatë, Gent Cakaj- ministër i Punëve të Jashtme. Meta sot humbi ‘shahun’ ndoshta për gjithmonë.
Loja e ‘shahut’ në krye të shtetit mbaroi. Presidenti i Republikës, që hyri në lojën e ‘shahut’ me kryeministrin Edi Rama, e humbi lojën. Edhe pse dje veshi kostumin më të mirë, u bë si burrë s...
8 ‘ isha’ mbështesin vendimin e Metës përballë Ramës
Koment: Veritas Menjëherë sapo është marë lajmi se presidenti Ilir Meta nuk ka dekretuar Genti Cakaj si ministër i Punëve të Jashtme, kanë vërshuar sulmet që nga Tirana, tetova, Prishtina..., k...
Rama: Ja pse e zgjodha Gent Cakaj për ministër!… E sulmojnë pse është me dinjitet dhe i pastër.
Kryeministri Edi Rama ka thënë se Gent Cakaj sulmohet pasi ‘është i pastër’. Duke folur gjatë një pritje me ambasadorët, kryeministri tha se  nuk e ka zgjedhur Gent Cakën, ‘as si kosovar, as si i ...
Faqja 1 prej 212