Etiketa: covin19

Gjermania anulon festivalin e birrës Oktoberfest për shkak të koronavirusit
BERLIN (Reuters) - Oktoberfest i Gjermanisë, festivali më i madh popullor në botë, ku festues nga e gjithë bota mblidhen për të pirë sasi të mëdha të birrës, është anuluar për shkak të krizës së k...
Sa kushton arroganca me ligjin! Gjoba në Greqi, gjobë në kufi, pastaj izolim, ndoshta rrezik për jetën.
Koment/ Në Kakavijë vijon kalvari i emigrantëve që ju duhet të kalojnë në mënyrë të paligjshme kufirin me Greqinë për të shkuar në shtëpi. Dilaver Çepa dhe Kujtim Fieri nga Kozaraj e Kuçovës...