Etiketa: denis-dyrnjaja

TË (PA)PREKSHMIT
Nga Denis Dyrnjaja Ditët e fundit një gazetar investigoi dhe zbuloi se Presidenti i Republikës ka shkelur të paktën në më shumë se një herë ligjin, kur ka dhënë shtetësinë shqiptare për qindr...
Koha thërret për ndërgjegjësim!
Nga: Denis Dyrnjaja/  Ne jemi populli më politikdashës dhe më i angazhuar në ndjekje të politikës. Vetëm se ka një problem të vogël se ne nuk prodhojmë politikë. Me politikë sot m...
Dashnorët e Partive
Nga Denis Dyrnjaja/ Ka diçka esenciale që gati gati po bërtet si realitet. Që kur pushteti është njësuar si koncept me përrfitime dhe pasurim, është përmbysur numri i atyre që duan partitë në m...
Luftëtarët e xhepit!
Nga Denis Dyrnjaja Jetojmë në epokën kur shumë njerëzve ose ju flet interesi, ose tifozllëku, ose të dyja bashkë madje më shumë kombinimi i fundit. Më e neveritshëm është predikimi i moralit pi...
Me ikjen e këtyre ikonave po humb pesha e gravitetit
Nga: Denis Dyrnjaja/ Sot mbylli sytë përgjithmonë "shqiponja" e skenës dhe artit shqiptar, Besim Zekthi. Se kam natyrë të bëj njoftime vdekjesh në rrjetet sociale, por ky burrë e meriton ded...
Një Imam Babaxhan që po bën hatanë!
Nga: Denis Dyrnjaja Loja publike me fatkeqësinë dhe pamundësinë e të varfërve, është loja më spekulative në mos më e ndyrë shpirtërore dhe njerëzore. Një imam po bën një fushatë që në dukje mba...
Trockisti Albin Kurti dhe deliri për pushtet
Nga Denis Dyrnjaja Albin Kurti është një politikan i kompletuar, por ka një defekt të vogël por me kosto të madhe. Është DELIRANT. I pëlqen vetja dhe vetja e rrëzoi si kryeministër. Për koin...
Një qeveri surprizë!
Nga Denis Dyrnjaja As Edi Rama, as Ilir Meta, As Lulëzim Basha, asnjë burrë më në kolltukët e qeverisë. Është momenti të eksperimentojmë politikisht me një qeveri krejtësisht prej ministresh gr...
‘Nuk ndjehem, por as ti mos më shqetëso!’, kështu e ndërton krimi marrëveshjen me shtetin/ Artan Hoxha
I ftuar në studion e Top Talk, gazetari Artan Hoxha foli edhe për një “marrëveshje” mes institucioneve ligjzbatuese dhe krimit të organizuar në vend. Sipas tij me një marrëveshje të tipit: Ti n...