Etiketa: dialogu

Ftesën për dialog Basha e konsideron ‘provokim’.
Përgjatë një komunikimi me gazetarët, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar mbi letrën publike të dërguar nga ana e Edi Ramës për opozitën jashtëparlamentare. Sipas tij, Rama ...
Rama për “Associated Press”: Opozita, plan për të penguar negociatat
Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë dhe për agjencinë amerikane të lajmeve “Associated Press”. Ai ka përsëritur qendrimin se, qëllimi i opozitës është dëmtimi i rrugës së Shqipërisë drej...
Rama, sërish ftesë Bashës për dialog: Në tryezë pa kushte!
Pa u mbushur ende 24 orë nga letra me ftesën për dialog të Edi Ramës për Lulzim Bashën, e refuzuar nga kryedemokrati, kryeministri i dërgon një të dytë. “Nuk jam aspak i çuditur, me refuzimin brut...
Presidenti ka përgatitur kushtet për dialog mes palëve në krizë politike; por ankohet “për shantazh” nga Rama
Presidenti i Republikës,  Bujar Nishani me anë të një deklarate për median, ka thënë sot rreth  mesditës se i ka përgatitur dhe plotësuar të gjitha kushtet për një tryezë dialogu, por Rama vazhdon...
Meritoni gjithë keqardhjen, zoti President- thotë kryeministri.
“Z. President, ju meritoni gjithë keqardhjen time për sa sapo thatë! Prapë provuat që nuk jeni dot i paanshëm! Unë jam gati për dialog. Pa kushte”, shkruan Rama. Kështu i është përgjigjur kryem...