Etiketa: dita-e-veres

Incidenti në Elbasan në ditën e verës/ Përplasen militantët e PD e PS. Rama: 100 kopje të Metës. Basha akuzon kryeministrin
Dita e Verës në Elbasan supozohej të ishte një ditë feste, por militantët e PD dhe PS prishën traditën edhe në një vit pandemie dhe u përplasen fizikisht me njëri-tjetrin. Ndryshe nga vitet e...
Tiranë/ Dita e Verës nuk tregoi ‘forcën’, por la pas forcën. FOTO
Tirana, edhe pse ka festuar gjatë gjithë ditës, akoma nuk e ka mbyllur festën e Ditës së Verës Tirana ka lënë pas pamjet e dhunës së protestës së djeshme dhe sikur asgjë mos të kishte ndodhur m...
Moti i keq mund të shtyjë ‘Ditën e Verës’; ndodh për herë të parë
E enjtja e ardhshme, 14 marsi, ndonëse zyrtarisht është Dita e Verës, sipas parashikimit të sinoptikanëve pritet një ditë me shi të rrëmbyeshëm. Moti me shi të fortë mund të vështirësojë festim...
Sot, Dita e Verës, nga Perëndesha e Gjuetisë në festën e veroreve dhe ballokumeve.
Cila është origjina e kësaj Feste që na mbledh të gjithëve në një urim dhe në një celebrim?! Që në kohët antike, “tempulli i 14 Marsit”, Dita e Verës, ka qenë aty ku sot quhet qyteti i Elbasani...